Ford má veľké plány: Do roku 2023 chce vyrobiť 600 tisíc elektromobilov

Ford vo svete elektromobility nemá až tak výrazné meno ako napríklad Tesla. Treba však uznať, že sa veľmi snaží.

Svetoznáma automobilka Ford sa aj nariek stále pretrvávajúcemu nedostatku čipov rozhodla pre viac než odvážny krok. Zdvojnásobila svoje očakávania ohľadom plánovanej produkcie elektromobilov. Do roku 2023 údajne plánuje vyrobiť až 600 tisíc týchto vozidiel, informuje publikácia Electrek.

Ford vo svete elektromobility nemá až tak veľké meno ako napríklad Tesla. Treba však uznať, že sa veľmi snaží. Úspech zaznamenal pri svojom elektrickom Mustang Mach-E, pričom už budúci rok sa môže na cesty dostať model F-150 Lightning.

Hoci teda vplyv spoločnosti v tomto segmente doposiaľ nebol ktovieako výrazný, nebol ani nulový. Predpokladalo sa, že intenzívna veľkovýroba elektromobilov značky Ford príde až o niekoľko rokov. Jim Farley, generálny riaditeľ, však len niekoľkými vetami zmietol všetky tieto špekulácie zo stola.

Ford zdvojnásobuje tempo

Farley chce, aby sa z Fordu v priebehu najbližších rokov stal druhý najväčší výrobca elektromobilov na svete (a eventuálne aj absolútne najväčší výrobca). Zdvojnásobuje preto svoje plány ohľadom plánovanej produkcie elektrických vozidiel, a to na 600 tisíc modelov do roku 2023.

TIP REDAKCIE
One UI 4.0 s Android 12 bude už čoskoro dostupný aj pre Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3

600 tisíc elektromobilov má predstavovať približne 10 % výrobnej kapacity spoločnosti Ford. Pred časom prehlásila, že do roku 2030 majú čisto elektrické vozidlá zastávať približne 40 % celkového počtu predajov.

Total
25
Zdieľaní
Total
25
Zdieľať