Retro ako sa patrí: Ford prerobil svoj pick-up zo 70. rokov na elektromobil

Ford sa rozhodol zlúčiť obľúbený retro štýl s novodobými ekologickými technológiami. Ako? Odpoveďou na túto otázku je F-100 Eluminator.

Ford, ktorého vznik sa datuje ešte do roku 1903, dnes patrí medzi najväčšie automobilky na svete. Počas svojej existencie si prešiel mnohými výraznými zmenami, ktoré boli vždy prispôsobené aktuálnej situácii na trhu. Dnes máme rok 2021, čo znamená, že všetci sa snažia čo najviac dbať na automobily poháňané elektromotorom. A Ford nie je v žiadnom prípade výnimkou.

Koncom septembra sme sa dozvedeli, že automobilka má v pláne výstavbu hneď niekoľkých nových tovární, ktorých účelom bude výroba moderných elektrických pick-upov a batérií. Aj napriek výraznému technologickému pokroku však svoju pozornosť sústredí aj na iné zaujímavé projekty

Ford F-100 Eluminator

Ford sa rozhodol zlúčiť obľúbený retro štýl s novodobými ekologickými technológiami. Ako? Odpoveďou na túto otázku je F-100 Eluminator. Nejde však o generické vozidlo, ktoré možno bežne vidieť na cestách. Ide totiž o modernizovanú verziu pick-upu F-100 z roku 1978. Rozdiel oproti jeho pôvodnej verzii je v tom, že je poháňaný elektromotorom a ponúka výkon až 480 konských síl.

TIP REDAKCIE
Britský regulátor rozhodol: Facebooku nariadil, aby predal platformu Giphy

Je však nutné poznamenať, že zatiaľ ide len o koncept, a preto si naň vášniví zberatelia či milovníci 70. rokov budú musieť ešte chvíľu počkať.

“Náš koncept F-100 Eluminator je ukážkou toho, ako podporujeme zákazníkov pri prechode na plne elektrický pohon a pri prijímaní výkonu s nulovými emisiami, a to aj v prípade našich historických vozidiel,” prehlásil Eric Cin, globálny riaditeľ spoločnosti Ford pre personalizáciu vozidiel, príslušenstvo a licencie.

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať