moto watch 100

Hodinky Moto Watch 100 sa snažia zaujať nízkou cenou a dlhou výdržou

Wear OS 3.0 sa nekoná.

Aj po niekoľkých rokoch si radi spomenieme na hodinky Moto 360, ktoré spoločnosť Motorola predstavila v roku 2014. Charakterizoval ich minimalistický dizajn a okrúhly ciferník „s bradou“.

O rok neskôr vznikla druhá generácia hodiniek Moto 360, ktorá sa niesla v podobnom duchu. Na ďalšiu generáciu sme si museli počkať až do roku 2019.

Tú však už nemala na svedomí priamo Motorola, ale výrobca, ktorý sa nazýva CE Brands (predtým eBuyNow). Ako to? Motorola jednoducho udelila licenciu na značku „Moto 360“ inej spoločnosti.

CE Brands prichádza po krátkej odmlke s novým produktom, ktorý nesie označenie Moto Watch 100, informuje AndroidPolice. Novinka už na prvý pohľad zaujala nízkou cenou, ktorá o symbolický cent podlieza hranicu 100 dolárov.

moto watch 100
Foto: motowatch.com

Či sa hodinky dostanú aj na náš trh, v tejto chvíli nevieme. Pokiaľ áno, s najväčšou pravdepodobnosťou ich sem privezú predajcovia spotrebnej elektroniky tretích strán.

Hodinky Moto Watch 100 sú relatívne lacné, čomu nakoniec zodpovedá aj výbava. Nič extra zákazník očakávať nemusí, základnú súpravu funkcií ale dostane. Štandardom je snímanie srdcového tepu, okysličenia krvi a športových aktivít (26 režimov).

moto watch 100
Foto: motowatch.com

Hodinky sú vodotesné (5 ATM) a sľubujú, že na jedno nabitie vydržia fungovať celé dva týždne. Napriek nízkej cene je puzdro vyhotovené z hliníka (42 mm priemer, vymeniteľné remienky 20 mm), po stránke vzhľadu tak pôsobia prémiovejšie.

TIP REDAKCIE
Slovensko chce konať: Za šírenie konšpirácií na Facebooku až 10 rokov vo väzení!

Čo chýba? Zásadný problém predstavuje softvér. Namiesto nového a prepracovaného Wear OS 3.0 musí zákazník pracovať s niečím, čo sa volá Moto OS.

moto watch 100
Foto: motowatch.com

Systém to nemusí byť zlý, vzhľadom na dlhú výdrž na jedno nabitie predpokladáme, že ide o niečo ako Lite OS v lacných hodinkách a náramkoch od Huawei. Komplexnosť ekosystému a dostupnosť aplikácií bude tým pádom obmedzená.

Displej má dostatočnú veľkosť (1,3-palca) aj rozlíšenie (360 x 360 pixelov), dokonca je prítomná funkcia stále zapnutej obrazovky. Na OLED ale zabudnite, v puzdre je uložený LCD panel. Do úvahy nepripadá ani platenie v obchodoch, hodinkám nechýba len potrebný softvér, ale aj čip NFC.

moto watch 100
Foto: motowatch.com

Dostupné je ale GPS, pripojenie k mobilom zabezpečí rozhranie Bluetooth 5.0. Moto Watch 100 sú skôr športovým náramkom s dizajnom hodiniek, čo však nemusí byť nutne na škodu.

Menej náročných zákazníkov hľadajúcich dobre vyzerajúce, no nie príliš drahé nositeľné zariadenie so základnou funkcionalitou by mali potešiť. Počkáme si, či sa Moto Watch 100 dostanú aj na náš trh. V USA predaj štartuje 10. decembra.

Aktuálna cena smart hodiniek Moto 360

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať