Huawei Watch D: Nové hodinky s podporou merania krvného tlaku!

Funkciou monitorovania krvného tlaku na dnešnom trhu disponuje pomerne málo nositeľných zariadení. Huawei Watch D sa tak zaradia do unikátnej menšiny.

Huawei aj napriek sankciám nepoľavuje. Okrem skladacieho smartfónu, ktorý sa má po technickej stránke porovnávať s Galaxy Z Flip 3 od Samsungu, pripravuje aj nový model inteligentných hodiniek. Ponesie označenie Huawei Watch D a predstavený vraj bude už budúci mesiac, píše Gizmochina.

Čínsky výrobca tento týždeň oznámil svoje doposiaľ najväčšie výskumné laboratórium zamerané na testovanie a vývoj nositeľných zariadení, ktoré budú skvostami v oblasti zdravia a fitness. Do tejto kategórie by sa mal zaradiť aj model Watch D.

Hlavnou črtou chystaných hodiniek má byť podpora merania krvného tlaku. Výrobca podľa všetkého uplatní technológie, ktoré užívateľovi poskytnú monitorovanie v reálnom čase. Údaje tak podľa všetkého budú veľmi presné a relevantné.

Funkciou monitorovania krvného tlaku na dnešnom trhu disponuje pomerne málo nositeľných zariadení. Huawei Watch D sa tak zaradia do unikátnej menšiny. Po dizajnovej stránke majú pripomínať niektoré predošlé modely čínskeho výrobcu. Konkrétne sa bude vystatovať pomerne veľkým obdĺžnikovým displejom, vedľa ktorého sa budú umiestnené dve tlačidlá slúžiace na ovládanie.

TIP REDAKCIE
SÚŤAŽ s TECHBYTE: Vyhraj nadupanú kolobežku Navee N65 s dojazdom 65 km v hodnote 649 €!

Žiaľ, podrobnejšie informácie týkajúce sa technológie, ktorú Huawei použije na meranie krvného tlaku, zatiaľ nie sú známe. Taktiež treba poznamenať, že verzia určená pre čínsky trh vzhľadom na certifikácie nemusí byť rovnaká ako verzia určená pre zvyšok sveta, teda ak sa nejakej vôbec dočkáme. Rovnako neznáme sú aj detaily o cene/cenách.

Na všetky potrebné informácie však zrejme nebudeme musieť čakať pridlho. December už je doslova za rohom.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať