YouTube Music dovolí prehrávať hudbu na pozadí aj neplatiacim zákazníkom

Zatiaľ len v Kanade.

YouTube vo svojom blogu informuje, že používatelia hudobnej služby YouTube Music si budú môcť užívať prehrávanie hudby na pozadí systému. Táto osožná funkcia je už dostupná pre tých používateľov, ktorí si za prístup k hudbe YouTube platia. Po novom ju ale dostanú aj tí, ktorí službu využívajú v bezplatnom režime s podporou reklamy.

Vďaka tejto vítanej zmene budú môcť používatelia aplikáciu YouTube Music jednoducho minimalizovať alebo uzamknúť smartfón bez toho, aby sa prehrávanie hudby zastavilo. Je tu však jedna malá prekážka.

Predstavitelia služby uvádzajú, že túto prémiovú funkciu sprístupnia neplatiacim zákazníkom v Kanade, a to od 3. novembra 2021. V našich končinách ju teda zatiaľ nevyužijeme, čo by sa však malo niekedy v budúcnosti zmeniť.

Blog avizuje plán rozšírenia dostupnosti do ďalších krajín, žiadny konkrétny dátum ale v tomto zmysle neuvádza. Prehrávanie hudby na pozadí v bezplatnom režime nie je jedinou novinkou hudobnej služby YouTube Music.

youtube music
Foto: Google

Pribudol tiež zážitok z počúvania podobný rádiu. Používatelia si budú môcť zapnúť nepretržité prehrávanie skladieb z obľúbených albumov, zoznamov a interpretov. V bezplatnom režime sa medzi nimi bude objavovať reklama.

TIP REDAKCIE
Squid Game je hit: Netflix vraj rozprávkovo zbohatol, takú sumu nečakali ani oni!

Služba YouTube Music tiež získala podporu pre Režim jazdy Asistenta Google, ktorý funguje ako náhrada za aplikáciu Android Auto. Počas jazdy autom sa tak môže vodič plne venovať šoférovaniu a aplikáciu ovládať hlasom alebo pomocou zjednodušeného rozhrania bez toho, aby musel minimalizovať spustenú navigáciu.

YouTube Music stojí na Slovensku 5,99 eur mesačne (1 mesiac zadarmo). Prístup k hudbe zabezpečuje mobilná aplikácia (dostupná aj pre hodinky s Wear OS 2) a webové rozhranie. Podľa údajov MIDiA Research je YouTube najrýchlejšie rastúcou hudobnou službou súčasnosti. Používa ju 8 % zo všetkých zákazníkov, ktorí si za prístup k streamovanej hudbe platia.

Služby YouTube Premium a YouTube Music majú na konte cez 50 miliónov predplatiteľov. Trhu kraľuje Spotify, v 2. štvrťroku 2021 eviduje 165 miliónov predplatiteľov.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať