xiaomi

Xiaomi sa pridá k Sony, chystá smartfón so 4K OLED displejom

Známe sú prvé detaily.

4K rozlíšenie obrazovky nie je vo svete moderných televízorov ničím výnimočným, v prípade smartfónov to tak ale nie je. Ich displeje sú menšie, takto vysoké rozlíšenie (zatiaľ) nepotrebujú. Iný pohľad na vec má Sony. Japonský výrobca je asi jediný, ktorý má v ponuke smartfóny so 4K displejom.

Prvý smartfón so 4K HDR displejom predstavilo japonské Sony v roku 2017, išlo o model Xperia Z5 Premium. 4K obrazovku dostali aj ďalšie modely značky vrátane najnovšieho Xperia 1 Mark III. Okrem výnimočne vysokého rozlíšenia sa jeho obrazovka pýši uhlopriečkou 6,5 palca.

Zdá sa, že si Sony v tomto smere konečne potyká s konkurenciou. V databáze čínskeho telekomunikačného úradu sa objavili záznamy o novom smartfóne, ktorý má pochádzať z dielne Xiaomi, informuje PhoneArena.

Dokument hovorí o 6,98 milimetra hrubom smartfóne s váhou 166 gramov, ktorý disponuje 6,55-palcovým OLED displejom s rozlíšením 2160 x 3840 pixelov. Pod obrazovkou sa nájde miesto aj pre snímač odtlačkov prstov.

4K OLED
Foto: TENAA

Ďalšie údaje prezrádzajú prítomnosť 4400 mAh batérie s neznámym výkonom nabíjania, osemjadrovom čipsete s taktom 2,4 GHz (zrejme Snapdragon 778G/780G) alebo o rôznych pamäťových konfiguráciách začínajúcich na 6 GB RAM a končiac pri 16 GB operačnej pamäti. Kapacita úložiska by sa mala pohybovať od 64 po 512 GB.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?
xiaomi
Foto: TENAA

Zle to nevyzerá ani na strane fotoaparátov. Hlavný snímač obrazu s rozlíšením 64 Mpx doplní 8 Mpx fotoaparát s ultraširokým objektívom a rovnako 8 Mpx kamera s 5-násobným optickým priblížením. Ďalšie podrobnosti, vrátane možného dátumu predstavenia, nepoznáme. Musíme si počkať na čerstvejšie správy.

Dá sa predpokladať, že novinka bude najskôr dostupná na trhu v Číne a až potom dorazí na medzinárodné trhy. Smartfón by mal pochádzať z kategórie zariadení označených ako „CC“. Touto značkou Xiaomi cieli na mladšie publikum obľubujúce napríklad pestrejšie farebné prevedenia.

Smartfón so 4K OLED displejom bude podľa výpisu dostupný v červenej, oranžovej, žltej, zelenej, modrej, fialovej, čiernej, bielej a ružovej farbe.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať