waze

Waze dostane plnohodnotný tmavý režim, funkcia sa už testuje

Alfa verzia sa dostala k prvým testerom.

Obľúbená komunitná navigácia Waze, ktorú od roku 2013 vlastní Google, neponúka zobrazenie v plnohodnotnom tmavom režime. To sa ale v blízkej budúcnosti zmení, ako ukazujú posledné správy.

Waze už istú formu tmavého režimu ponúka, je však iba čiastočný. Ovplyvňuje zobrazenie mapy, ostatné prvky rozhrania aplikácie zostávajú uzavreté v svetlej téme. Poriadny tmavý režim je ale na ceste.

Dostupný je zatiaľ v alfa verzii a testuje ho iba úzka skupina používateľov, pravdepodobne na trhu v Izraeli. Waze pôvodne vznikol práve v tejto krajine, spoluzakladateľmi sú Uri Levine a Ehud Shabtai.

waze
Foto: AndroidPolice

Prvotná verzia je zatiaľ plná chýb, čo svedčí o ranom štádiu vývoja. Nejaký čas teda potrvá, kým sa dostane ku všetkým spotrebiteľom. Je pozoruhodné, že Waze doposiaľ s tmavým režimom nevyrukoval.

Aplikáciu vlastní Google, ktorý zaviedol podporu tmavého režimu v celom ekosystéme svojich služieb, aplikáciu Mapy nevynímajúc. Tmavý režim je pri aplikáciách tohto typu obzvlášť dôležitý.

TIP REDAKCIE
Honor 60 a Honor 60 Pro sa odhalili na fotografiách, poznáme aj časť špecifikácií

Sledovanie jasnej bielej obrazovky počas šoférovania v nočných hodinách nie je ničím príjemným. S blížiacou sa zimou sa dni skracujú, tma na cestách zastihne vodičov podstatne skôr než cez leto.

Bolo by fajn, kedy Waze obdržal tmavý motív ešte pred príchodom zimy. Uvidíme, ako rýchlo bude vývoj napredovať. Snáď sa teda zbytočne nezdrží.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať