navigacia

Waze vás upozorní na obchádzky a kolóny ešte pred začiatkom jazdy

Dôležité informácie dostane vodič v predstihu.

Obľúbená komunitná navigácia Waze získala významnejšiu aktualizáciu naposledy v minulom roku v septembri, kedy v nej pribudlo navádzanie v jazdných pruhoch, prispôsobené odporúčania a okamžité upozornenia na upchané cesty.

Vývojári navigácie Waze po dlhšom čase pripravili ďalšie užitočné vylepšenie. Aplikácia vodičov po novom upozorní na zápchy a obchádzky, a to ešte predtým, ako sa vydajú na cestu. V praxi bude aplikácia zobrazovať pred započatím jazdy viac informácií, okrem iných prehľad alternatívnych trás, podrobnosti o dopravnej situácii a ďalšie aktuality.

waze
Zdroj: Waze

Vďaka týmto údajom vodič získa viac času na to, aby si svoju jazdu rozumne naplánoval. Vodič tak bude mať prehľad o dopravnej situácii skôr, ako si vôbec sadne za volant. Vývojári si myslia, že dobre informovaní vodiči sú zároveň spokojnejší vodiči.

Ak vám navigácia navrhne menej priamu alebo neobvyklú trasu do cieľa, ešte pred jazdou budete vedieť, prečo tak spravila. Už popredu dostanete informáciu o preťažených diaľničných úsekoch, spoplatnených cestách a ďalších nástrahách, ktoré by vás inak mohli počas jazdy prekvapiť.

Aktualizácia aplikácie Waze sa dostane ku všetkým používateľom postupne, v priebehu najbližších mesiacov, informujú tvorcovia vo svojom blogu.