Honor 50 je tu: Prináša Google služby, 108 Mpx foťák a viac za 499 €!

Honor predstavil vlajkovú loď pre druhú polovicu 2021. Stojí 500 € a ponúka bohatú výbavu.

Po tom, ako sa Honor po dlhých a ťažkých mesiacoch odlúčil od materského Huawei, získal prístup ku všetkým službám aj komponentom, ktoré Huawei naďalej chýbajú. To znamená, že čínska firma mohla pripraviť telefón s plnou podporou Google služieb aj 5G. Prvou lastovičkou je model Honor 50, ktorý firma predstavila len nedávno.

Honor 50: Dizajn

Honor 50 svojím dizajnom (ne)nápadne pripomína ďalšiu novinku, tentokrát od Huawei – Nova 9. Pýši sa rovnako trblietavým zadným krytom aj veľmi podobne riešeným foto modulom na zadnej strane. Záujemcov iste poteší procesor Qualcomm Snapdragon 778 5G, grafika Turbo X, 6 alebo 8 GB RAM128 alebo 256 GB úložisko.

„Nový Honor 50 zaujme hneď na prvý pohľad krásnym dizajnom, zároveň je príjemný na dotyk a samozrejme ponúka inovatívne funkcie a vysoký výkon aj behom intenzívneho zaťaženia. Po jeho uvedení v Číne narástol podiel značky na trhu na 16,2 % a sme presvedčení, že sa stane obľúbeným inteligentným telefónom aj v Európe,“ povedal manažér pre strednú a východnú Európu, Alex Wang Xi.

Bohatá výbava

Honor 50 okrem iného podporuje aj 5G, ktoré napríklad chýba náprotivku od Huawei. Vo výbave sa tiež nachádza Bluetooth 5.2, USB-C, NFC, Wi-Fi 6 a snímač odtlačkov prstov skrytý v displeji. Honor sa chváli aj solídnou batériou s kapacitou 4 300 mAh, ktorá sa dokáže nabíjať extrémne rýchlo. Podporuje totiž až 66 W nabíjanie. Z 0 % na 70 % sa dokáže nabiť za 20 minút, čo je naozaj pôsobivé. Bohužiaľ, telefónu chýba podpora pre bezdrôtové nabíjanie a márne by ste hľadali aj slot pre pamäťové karty.

TIP REDAKCIE
Huawei Watch GT 3 prichádzajú na Slovensko: Takéto sú veľkosti, ceny a bonus navyše

Po softvérovej stránke telefón ponúka Android 11 s nadstavbou Magic UI a plnú podporu služieb od Google. Toto je opäť niečo, čo Huawei chýba.

Na zadnej strane sa nachádza bohatá nádielka fotoaparátov. Hlavný snímač disponuje až 108 Mpx rozlíšením a objektívom so svetelnosťou f/1.9. Spoločnosť mu robí 8 Mpx širokouhlý senzor s objektívom so svetelnosťou f/2.2, 2 Mpx macro snímač a snímač merajúci hĺbku záberu.

Cena a dostupnosť

Honor 50 sa na Slovensku začne predávať v troch farebných prevedeniach – Midnight Black, Emerald Green a Frost Crystal. Jeho cena bola stanovená na 499 € (6/128 GB), resp. 599 € (599 €). Predobjednávky začínajú už 1. novembra.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať