macbook pro

Rozmýšľal vôbec Apple? Výrez v nových MacBook Pro spôsobuje problémy

Keď už mnohí verili, že je tento trend, teda výrez, na ústupe, objavil sa aj v MacBookoch. A žiaľ, spôsobuje niekoľko problémov.

Apple svoju tohtoročnú nálož noviniek úspešne zakončil predstavením dvoch modelov MacBook Pro, ktoré sa špecifikujú hneď niekoľkými zaujímavými črtami. Čo sa týka interiéru, zariadenia zaujali predovšetkým novými čipsetmi, ktoré sú teraz konkurencieschopné aj po grafickej stránke. V rámci exteriéru zase pútajú pozornosť tenké rámiky s výrezom vo vrchnej časti obrazovky.

Áno. Keď už mnohí verili, že je tento trend, teda výrez, na ústupe, objavil sa aj v MacBookoch. A žiaľ, spôsobuje niekoľko problémov, ktoré hoci nie sú nijak kritické, no nepríjemné určite. Ako píše server 9to5Mac, Quinn Nelson sa prostredníctvom Twitteru podelil o viacero videí, ktoré ilustrujú rôzne nedostatky zapríčinené prítomnosťou výrezu.

Problémy s výrezom

Video s titulom “Kto toto navrhol?!” ilustruje, čo sa stane v aplikácií s väčším množstvom menu položiek na hlavnom paneli, respektíve množstvom presahujúcim polovicu obrazovky, a teda aj hranice výrezu. Operačný systém toto zvláda celkom slušne – jednoducho presunie prevyšujúce položky na pravú stranu. Problémom je v tomto prípade nekonzistentnosť.

TIP REDAKCIE
Muž do Severnej Kórey prepašoval kópiu Squid Game. Dostal trest smrti

Čo si pod tým možno predstaviť? Keď nemáte aktívnu žiadnu aplikáciu, systém vám umožňuje prejsť kurzorom aj za výrez. Keď však máte aktívnu určitú aplikáciu (s väčším počtom menu položiek), za výrez sa už nedostanete. Ďalším nedostatkom je, že položky na pravej strane prekrývajú časť stavových ukazovateľov. A žiaľ, môže nastať aj situácia, kedy sú určité položky skryté pod výrezom, no v tomto prípade na ne môžete aspoň kliknúť.

Toto rozhodne nie sú nedostatky, kvôli ktorým by boli zariadenia nepoužiteľné. Ak však uvažujete nad kúpou nového MacBook Pro, pripravte sa na kompromisy, ktoré so sebou prináša predmetný výrez. Nie je ich veľa, nie sú vážne, no sú tam.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať