Čínski študenti žalujú Apple, vadia im chýbajúce nabíjačky

Zástupcovia spoločnosti Apple v septembri počas online súdu uviedli, že z balenia smartfónov bolo jasné, že sa nedodáva s nabíjačkou, ale len USB-C káblom.

Apple čelí ďalšej žalobe, tentokrát zo strany čínskych študentov, ktorým vadia chýbajúce nabíjačky v krabičkách smartfónov iPhone 12. Od spoločnosti žiadajú návrat nabíjačiek a 16 dolárov za porušenie zmluvy a súdne poplatky, informuje server iMore.

Žaloba bola podaná ešte v máji, no upozornené na ňu bolo až tento týždeň. Zástupcovia spoločnosti Apple v septembri počas online súdu uviedli, že z balenia smartfónov bolo jasné, že sa nedodáva s nabíjačkou, ale len USB-C káblom. Toto rozhodnutie spravila aj pri svojom najnovšom rade, iPhone 13, pričom sa, okrem iného, odvoláva na menšie množstvo nadbytočného elektronického odpadu. No samozrejme, dôležitú úlohu nepochybne zohrávali aj náklady.

Študenti obvinili Apple z podvodu

Skupina študentov, ktorá sa usiluje o obranu záujmov používateľskej základne, vyvrátila tvrdenia Apple s tým, že americký gigant vedome využíva argument ochrany životného prostredia ako trik na podporu predaja svojej bezdrôtovej nabíjačky MagSafe. Dodali, že Apple sa pri predaji svojich smartfónov dopúšťa podvodu. “Zakúpené mobilné telefóny by vždy mali byť dodávané spolu s nabíjačkou.”

Taktiež spochybňujú tvrdenie, že dodávanie telefónov bez nabíjačky je dnes bežnou praxou, pričom poukazujú, že nakoľko sa v krabičke nachádza len kábel USB-C na Lightning, vzniká problém s kompatibilitou so staršími adaptérmi.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Výsledok tohto súdneho sporu zatiaľ nie je známy, nakoľko prípad má byť stále v štádiu doplňovania dôkazov a písomných materiálov.

Čo ostatní výrobcovia?

Prípadná výhra študentov by nepochybne spôsobila lavínovú reakciu plnú ďalších takýchto žalôb, nakoľko nabíjačku z krabičky odstránilo viacero výrobcov, nielen Apple. Z podobných dôvodov túto praktiku uplatnili aj Samsung, Xiaomi či Google.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro

Total
53
Zdieľaní
Total
53
Zdieľať