Začiatok zmeny? Skladacie smartfóny od Samsungu sa na tomto trhu predávajú lepšie ako Galaxy S21 či Note 20

Spoločnosť deklaruje, že Galaxy Z Flip 3 zo všetkých predaných kusov tvorí až 70 %. Viac ako polovica všetkých nákupov, presnejšie 54 %, vraj bola učinená mileniálmi a ľuďmi zaraďujúcimi sa do generácie Z.

Nové skladacie smartfóny od Samsungu rozhodne majú čo ponúknuť. Galaxy Z Fold 3 aj Galaxy Z Flip 3 sa oproti predošlým generáciam dočkali výrazných vylepšení, a to ako v oblasti interiéru, tak aj v rámci konštrukcie či dizajnu. Niet sa teda čo čudovať, že sú na mnohých trhoch veľmi populárne, pričom na jednom dokonca prekonávajú vlajkové lode z radu Galaxy S21 či Galaxy Note 20.

Ako píše server Android Authority, Samsung na pôde domáceho trhu zaznamenal pomerne vysoký počet predobjednávok pre nové skladačky. Je pravda, že predobjednávky sú jedna vec a predaje zase druhá, no smartfónom sa údajne darí aj v tejto oblasti.

Samsung mal do dnešného dňa v Južnej Kórei predať už viac ako milión modelov Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3. Ide o úctyhodný výkon, nakoľko tak vysoké číslo sa tak krátko po predstavení predtým podarilo dosiahnuť len smartfónom z radov Galaxy Note 10 a Galaxy S8, aspoň čo sa tohto trhu týka.

TIP REDAKCIE
Google odhalil podrobnosti čipsetu Tensor: S čím presne máme tú česť?

Inými slovami, skladačkám sa v Kórei darí lepšie ako minuloročným vlajkovým lodiam Galaxy S20 a Galaxy Note 20, pričom prekonávajú dokonca aj tohtoročné modely zo série Galaxy S21, ktorá bola predstavená v januári.

Galaxy Z Flip 3 kupovali hlavne mileniáli

Spoločnosť deklaruje, že Galaxy Z Flip 3 zo všetkých predaných kusov tvorí až 70 %. Viac ako polovica všetkých nákupov, presnejšie 54 %, vraj bola učinená mileniálmi a ľuďmi zaraďujúcimi sa do generácie Z. To naznačuje, že za úspech zariadenie vďačí predovšetkým nižšej cene, respektíve výhodnejšiemu pomeru cena/výkon/dizajn.

Samsung sa zatiaľ nepodelil o čísla v rámci celého sveta, a teda nevieme, či sa im aspoň podobne darí aj na iných trhoch. Čísla z Južnej Kórey sú však jasným dôkazom, že sa doba pomaly začína meniť a že skladacie smartfóny budú už čoskoro jedným z mainstreamov. Samozrejme, nejaký čas to ešte potrvá.

Všetko ohľadom Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3 sme vám podrobnejšie priblížili v našich recenziách.

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať