Samsung Exynos

Samsung bude priorizovať vlastné procesory, podiel Exynosu sa má zväčšiť až 3-násobne!

Samsung má “zvýšiť proporciu” čipsetov Exynos z 20 % na 50 až 60 %. Reč je tak o potenciálnom 3-násobnom navýšení.

Smartfóny od Samsungu vždy prichádzajú v dvoch variantoch, a to v závislosti od trhu, na ktorom sa predávajú. Odlišujú sa pritom len procesorom. Zatiaľ čo napríklad v USA si užívatelia vychutnávajú najvyššie kapacity čipov Snapdragon od Qualcommu, do Európy Samsung expeduje modely vybavené Exynosmi.

Toto by nebol až taký problém, keby procesory ponúkali identické kapacity. Po minulé roky to tak nebolo. Snapdragony všeobecne dosahovali lepšie výsledky ako v oblasti výkonu, tak aj v oblasti energetickej efektivity. Treba však uznať, že rozdiely medzi dvoma čipmi sa v poslednom období značne znížili.

Ako to bude vyzerať v nasledujúcom období? Samsung sa chystá predstaviť nový Exynos 2200, ktorého súčasťou bude grafický procesor od AMD. Ten mu podľa všetkého dodal veľké odhodlanie, nakoľko v budúcom roku plánuje pretlačiť vlastné procesory do oveľa väčšieho počtu smartfónov, než ako tomu bolo doteraz.

Exynos
Exynos

Samsung zvýši proporciu čipov Exynos na úroveň 50 až 60 %

Ako píše server Android Authority odvolávajúci sa na správu od ET News, Samsung má “zvýšiť proporciu” čipsetov Exynos z 20 % na 50 až 60 %. Reč je tak o potenciálnom 3-násobnom navýšení. Podľa zdrojov kórejskej publikácie má Samsung pri novej generácii svojich čipov adresovať dva základné problémy, a to 5G a prehrievanie.

TIP REDAKCIE
Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

Táto zmena sa má týkať predovšetkým modelov nižšej a strednej triedy, z ktorých väčšinu doposiaľ poháňali procesory od spoločností Qualcomm a MediaTek. Dokonca ani Exynos 1080, najvýkonnejší čip pre smartfóny strednej triedy, neskončil v mnohých zariadeniach, a to aj napriek tomu, že sa kapacitne môže porovnávať s Dimensity 1200 aj Snapdragon 780G.

A čo vlajkové lode? Pri tých vraj nastane opačná situácia. Informátor FrontTron v auguste predpovedal, že rad Galaxy S22 bude na viacerých trhoch poháňať čipset Snapdragon. Dôvodom majú byť problémy práve s chystaným Exynos 2200.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať