VIDEO: Takto vyzerá vôbec prvý iPhone s USB-C portom!

Študent robotiky upravil konektor C94 od Apple a vytvoril vlastný flexibilný PCB dizajn, ktorý sa dokáže zmestiť do tela iPhonu.

Aj keď väčšina výrobcov smartfónov už dlhé roky priorizuje použitie USB-C portu, Apple sa tomuto trendu akosi nevie alebo skôr nechce prispôsobiť. Aj do svojej najnovšej série, iPhone 13, implementoval Lightning. Prečo? Spoločnosť má na to viacero dôvodov, no podľa všetkého sa skôr nabíjacieho portu zbaví úplne, než aby ho vymenila za iný.

V tomto smere sa užívatelia delia na dva základné tábory. Jednému Lighntning prekáža, druhému nie. Do druhej spomenutej skupiny sa podľa všetkého zaraďuje aj Ken Pillonel, ktorý sa rozhodol vytvoriť vôbec prvý iPhone s USB-C portom. O novinke informuje server The Verge.

A skutočne sa mu to podarilo. Pillonel úspešne umiestnil fungujúci USB-C port do svojho iPhone X. Tomuto nekonvečnému projektu sa mal vo svojom voľnom čase venovať niekoľko mesiacov, píše Apple Insider.

Prototyp prvého iPhonu s USB-C portom vznikol ešte v máji. V tom čase však nabíjanie fungovalo prostredníctvom externého komponentu, ktorý bol príliš veľký na to, aby sa zmestil do konštrukcie. Nasledoval tak niekoľko mesiacov dlhý proces plný maximálneho úsilia o zmenšenie tohto komponentu, aby mohol proces nabíjania prebiehať “normálne”.

Pillonel upravil konektor C94 od Apple a vytvoril vlastný flexibilný PCB dizajn, ktorý sa dokáže zmestiť do tela iPhonu. Svoj výtvor demonštroval na videu, ktoré nájdete pod týmto odsekom. Môžeme si všimnúť, že prostredníctvom vlastného kábla dokáže zariadenie nielen nabíjať, ale aj prenášať údaje. Chystá dokonca ešte jedno video, v ktorom podrobne opíše celý proces úpravy kábla.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Apple, píš si poznámky

Európska komisia pred pár týždňami oznámila svoje plány ohľadom zavedenia jednotného štandardu nabíjania pre všetkých výrobcov. Orgán sa odvolával predovšetkým na zníženie negatívneho vplyvu na životné prostredie. Apple oponoval slovami, že toto rozhodnutie zabrzdí inovácie.

Ak by teda bol Apple nakoniec predsa len nútený prejsť na USB-C, vyzeralo by to približne rovnako ako na uvedenom videu.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať