Tak ako teda? Intel plánuje svojimi čipmi prekonať Apple, zároveň mu však chce pomôcť s novými M1

A nie je jediný – z koláča si vraj chce odkrojiť aj Samsung. Obaja však majú zrejme smolu, keďže podľa všetkého úloha hlavného dodávateľa ostane spoločnosti TSMC.

Keď Apple predstavil M1, Intel vedel, čo bude nasledovať. A aj sa tak stalo. Renomovaný výrobca čipov prišiel o jednu zo svojich najcennejších spoluprác, nakoľko práve jeho procesory dlhé roky poháňali azda všetky PC od Apple. Má však plán, ako to celé zmeniť.

Šéf Intelu prehlásil, že Apple dokáže získať späť len v prípade, ak bude schopný vyrobiť ešte lepší čipset ako je M1, M1 Pro a M1 Max (aktuálne jediné dostupné čipy z radu M). Uznal však, že to môže trvať celé roky. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.

Intel chce pomôcť, zrejme má však smolu

Len o 24 hodín neskôr sa však dozvedáme ďalšiu zaujímavú informáciu, ktorá je tak trochu v rozpore s tou prvou – Intel chce pomôcť Apple s jeho novými čipmi. Tvrdí tak správa od DigiTimes, na ktorú upozornila publikácia iMore. A nie je jediný – z koláča si vraj chce odkrojiť aj Samsung. Obaja však majú zrejme smolu, keďže podľa všetkého úloha hlavného dodávateľa ostane spoločnosti TSMC.

TIP REDAKCIE
Google Pixel Watch pózujú na renderoch: Lákajú na okrúhle telo takmer bez rámikov

Správa ďalej uvádza, že Apple má v záujme diverzifikovať montážnikov svojich PC, pričom určité procesy chce preradiť k niekoľkým čínskym firmám. Taiwanskí dodávatelia súčiastok, ako napríklad Umicron Technology, vraj majú možnosť z novej ponuky čipov benefitovať najviac. Obecne však dodávanie finálnych produktov, respektíve M1 Pro a M1 Max, vraj ostane na pleciach TSMC.

Máme tak k dispozícii ďalší dôkaz o tom, ako veľmi je Apple pre Intel dôležitý. Výrobca čipov sa snaží získať späť post hlavného dodávateľa – nielenže chce vyrobiť lepšie čipy, ale zároveň je ochotný pomôcť s výrobou konkurenčných procesorov. Aktuálne to však vyzerá, že mu ostane len prvá možnosť.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať