Samsung predstavil špeciálnu edíciu Galaxy Z Fold 3. Má prémiovejší dizajn a viac RAM

Hneď na prvý pohľad pozornosť upúta pánt, ktorý vyzerá byť vyhotovený zo zlata. Tohto prémiového materiálu, i keď v o niečo menšom množstve, sa dočkalo aj pero S Pen.

Samsung predstavil špeciálnu edíciu svojho doposiaľ najšpičkovejšieho skladacieho smartfónu, Galaxy Z Fold 3. Nesie označenie W22 5G a vyznačuje sa elegantnejším dizajnom, vyššou kapacitou pamäte a samozrejme aj citeľne vyššou cenovkou.

Ako píše server PhoneArena, prvá výraznejšia zmena v rámci radu W prišla v roku 2019, kedy Samsung vybavil svoj pôvodný Fold odolnejším telom, výkonnejším čipsetom Snapdragon 855+ a taktiež podporou pre 5G. O rok na to prišiel model W21 5G, pričom aj v tomto prípade išlo o skladačku, a síce druhú generáciu Galaxy Z Fold. Vtedy sme sa okrem drobnej úpravy dizajnu dočkali napríklad duálneho slotu pre SIM karty.

Tento rok je tak rad na W22 5G. A ako inak, reč je o upravenej verzii tohtoročného vlajkového skladacieho smartfónu Galaxy Z Fold 3. “Elegancia a rafinovanosť sa snúbia v detailoch. Vnútorná časť pántu je nádherne vyhotovená a vonkajší kovový materiál je tvrdý,” píše Samsung na svojej stránke.

Zdroj: Samsung

Zlatý pánt a viac RAM

Čo sa teda zmenilo? Hneď na prvý pohľad pozornosť upúta pánt, ktorý vyzerá byť vyhotovený zo zlata. Tohto prémiového materiálu, i keď v o niečo menšom množstve, sa dočkalo aj pero S Pen.

V rámci špecifikácií sa toho veľa nezmenilo. Na vonkajšej strane sa nám opäť ukazuje 6,2-palcový Super AMOLED displej s rozlíšením 832 x 2 268 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Po otvorení zariadenia sa odhalí hlavný 7,6-palcový displej s ešte vyšším rozlíšením a rovnako plynulou obnovovacou frekvenciou. Pod kapotou nájdeme špičkový Snapdragon 888.

TIP REDAKCIE
Od žartu až po skutočný produkt: Xbox začína s predajom svojej mini chladničky, príde aj na Slovensko!

Jediná špecifikácia, ktorá sa dočkala mierneho vylepšenia, je operačná pamäť. Zatiaľ čo obyčajný Galaxy Z Fold 3 ponúka maximálne 12 GB RAM, pri špeciálnej edícii je dostupných až 16 GB.

Cena je priam astronomická

Treba poznamenať, že W22 5G prichádza bez služieb Google, čo značí, že je smerovaný predovšetkým na čínsky trh. Aj napriek tomu je však jeho cena, aspoň na slovenské pomery, astronomická. Predávať sa začína za 16 999 čínskych jüanov, čo v prepočte vychádza na 2 274 eur. Ak si k tejto sume ešte pripočítame štandardnú 20-percentnú daň, získame ešte vyššiu cenu, a to 2 729 eur. Je teda takmer o 1 000 eur drahší ako iPhone 13 Pro Max s 1 TB úložiska.

Aktuálna cena Samsung Galaxy Z Fold 3 5G (256 GB)

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať