xiaomi

Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Koncept vznikol na základe patentu, ktorý bol Xiaomi udelený minulý týždeň. Zariadenie sa už na prvý pohľad vyznačuje hneď niekoľkými črtami.

Xiaomi koncom roka predstaví prvého reprezentanta svojho nadchádzajúceho radu vlajkových lodí. Konkrétne pôjde o model Xiaomi 12, ktorý podľa všetkého bude vôbec prvým smartfónom, ktorý poženie zatiaľ nepredstavený top-end procesor Snapdragon 898 od Qualcommu.

V poslednom článku, ktorý sme venovali Xiaomi 12, sme sa upriamili predovšetkým na časť hardvérových špecifikácií. Dnes je na rade dizajn, nakoľko server LetsGoDigital zverejnil vôbec prvý náhľad na vizuálne prevedenie očakávaného zariadenia. Na novinku upozornil server Gizchina.

Koncept, ktorý môžete vidieť nižšie, vznikol na základe patentu, ktorý bol Xiaomi udelený minulý týždeň. Zariadenie sa už na prvý pohľad vyznačuje hneď niekoľkými črtami. Predná strana sa zdá byť kompletne pokrytá špičkovým, po stranách pretekajúcim displejom. Rámiky sú priam extrémne tenké.

Foťák pod displejom?

Displeju však chýba jedna veľmi základná časť, a to výrez pre selfie fotoaparát. Koncept naznačuje, že Xiaomi pri svojej novej generácii vlajkových lodí konečne presunie tento snímač pod displej, podobne ako pri Mi Mix 4.

TIP REDAKCIE
Najpoužívanejšie emotikony roka 2021? Rehot a srdiečka

Nie je však úplne isté, že sa tak stane práve pri Xiaomi 12. Patent totiž zariadenie vyobrazuje s kruhovým výrezom v ľavom hornom rohu.

Rovnako zaujímavá je aj zadná strana, ktorá má byť domovom pre foto modul v tvare pilulky, pričom najviac vyčnieva snímač na samom vrchu. Pod ním nájdeme dva ďalšie vertikálne zoradené objektívy, čo korešponduje s nedávnym únikom, podľa ktorého má model disponovať celkovo troma fotoaparátmi. Všetky by pritom mali ponúknuť rozlíšenie 50 Mpx.

Ostatne má zariadenie dostať do vienka pokročilú technológiu LTPO, ktorá dokáže prispôsobiť obnovovaciu frekvenciu v rozmedzí od 1 až po 120 Hz. Hardvérové špecifikácie má zastrešovať 4 700 mAh batéria s podporou pre 100 W nabíjanie.

Aktuálna cena modelu Xiaomi Mi 11

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať