watch fit mini

Huawei predstavil Watch Fit Mini, dostupnejšie hodinky s obdĺžnikovým displejom

Menšie rozmery, rovnaké funkcie.

Inteligentné hodinky Watch Fit, ktoré pôsobia skôr ako väčší športový náramok, predstavil výrobca Huawei v auguste minulého roka. Neskôr k nim pridal verziu Elegant s oceľovým telom a kvalitnejším remienkom. Ku koncu tohto roka ponuku nositeľného príslušenstva rozširuje o model Watch Fit Mini.

Ako názov napovedá, Watch Fit Mini je kompaktnejším súrodencom štandardnej verzie hodiniek. Typická obdĺžniková obrazovka zostala na svojom mieste, je však o niečo menšia. Vývojárom sa tiež podarilo znížiť váhu celého zariadenia, hoci iba o jeden gram (20 g).

AMOLED displej má uhlopriečku 1,47 palca a rozlíšenie 368 x 194 pixelov, čo udáva hustotu 282 ppi. Pre porovnanie, štandardné Watch Fit majú 1,64-pacovú obrazovku s rozlíšením 456 x 280 pixelov.

watch fit mini
Foto: Huawei

K hodinkám patria tri remienky – dva sú vyrobené z kože v bielej a hnedej farbe, tretí je vyhotovený z fluoroelastomeru, čiže mäkkej gumy.

Dobrou správou je, že na palube zostávajú všetky funkcie známe z veľkého modelu Watch Fit. Platí to aj o výdrži batérie alebo hardvérovom tlačidle na bočnej strane konštrukcie.

TIP REDAKCIE
Signal spúšťa dobrovoľné predplatné, podporí vývoj a prevádzku aplikácie
watch fit mini
Foto: Huawei

Vo výbave sa nachádza gyroskop a akcelerometer, snímač srdcového tepu, monitorovanie spánku a nasýtenia krvi kyslíkom alebo 96 rôznych režimov cvičenia. Novinkou je funkcia Cycle Calendar, ktorá dámy diskrétne upozorní na blížiacu sa menštruáciu.

Batéria s kapacitou 180 mAh znesie 14 dní bežného používania. Náročnejší jedinci dostanú výdrž na úrovni 9-10 dní, v závislosti od intenzity používania. GPS modul sa do hodiniek, žiaľ, nedostal. Puzdro je inak vyhotovené z hliníka a je vodotesné (5ATM).

watch fit mini
Foto: Huawei

Model Watch Fit Mini sa stále spolieha na jednoduchý operačný systém Lite OS. Harmony OS nájdeme len v najnovších hodinkách Watch 3 a Watch 3 Pro. Cena? 99 eur. Dostupné sú vo vybraných európskych krajinách, časom by sa mali objaviť aj u nás.

Aktuálna cena smart hodiniek Huawei Watch Fit

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať