watch fit

Huawei vylepšil hodinky Watch Fit, dostali kvalitnejší remienok a telo z ocele

Huawei Watch Fit Elegant.

Minulé leto predstavila spoločnosť Huawei decentné hodinky Watch Fit, ktoré zaujali obdĺžnikovým OLED displejom, slušnou ponukou športovo-zdravotných funkcií a priateľskou cenou.

Watch Fit sú podľa výrobcu hodinkami, no vďaka svojmu kompaktnejšiemu prevedeniu s nízkou váhou by sa dokázali stratiť aj medzi športovými smart náramkami. Schopnosti tohto zariadenia sme preverili začiatkom roka (TU).

Huawei sa po necelom roku rozhodol hodinky osviežiť. Namiesto úplnej novej generácie pripravil facelift, ktorý zhmotnil v novom prevedení označenom ako Elegant. Existuje v dvoch farbách – bielej a čiernej.

Obe verzie vymenili telo z hliníka za leštenú nehrdzavejúcu oceľ. Verzia Frosty White má sponu a šasi v zlatej farbe, model Midnight Black zase stavil na strieborný odtieň. Namiesto silikónového remienka drží hodinky na zápästí remienok z fluoroelastoméru.

watch fit elegant
Foto: Huawei

Podľa výrobcu je pohodlnejší, odolnejší voči teplu, vlhkosti, mastnote a rozťahovaniu. Vyhovieť by mal aj používateľom s citlivou pokožkou. Po technickej stránke sa nezmenilo nič.

TIP REDAKCIE
Windows 11 podporuje procesor Intel Pentium 4, vznikol pred 15 rokmi

Hodinky stále ponúkajú 1,64” OLED displej, operačný systém Huawei Lite, čipset Kirin A1, polohovanie GPS, nepretržité monitorovanie tepu a SpO2, pokročilé sledovanie kvality spánku TruSleep 2.0, 96 tréningových režimov alebo 10-dňovú výdrž na jedno nabitie (v praxi to bude skôr menej).

watch fit elegant
Foto: Huawei

Hodinky Watch Fit Elegant sa začnú predávať od 26. marca na trhu v Spojenom kráľovstve za 110 libier, teda po prepočte za asi 128 eur. Za prémiovejší a elegantnejší vzhľad si tak treba priplatiť.

Štandardný model vstúpil na náš trh s cenou 119 eur, neskôr klesla pod hranicu 100 eur. Či sa bude verzia Elegant predávať aj u nás, momentálne nie je známe. Žiadnu prekážku v tom ale nevidíme. Počkáme si na oficiálne avízo od výrobcu.

Porovnajte si aktuálne ceny Huawei Watch Fit u slovenských predajcov:

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať