huawei nova 9

Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Lákadlom je aj 50 Mpx fotoaparát.

Spoločnosť Huawei tento rok nepredstavila novú vlajkovú loď série Mate. Bez koncoročnej mobilnej novinky ale nezostane. Uviedla totiž model Huawei Nova 9, o ktorom hovorí, že ponúka funkcie vlajkových lodí za polovičnú cenu.

Huawei Nova 9 sa bude na Slovensku predávať od 1. novembra 2021 v čiernej a modrej farbe za maloobchodnú odporúčanú cenu 499 eur. Do ponuky ho zaradia aj mobilní operátori.

Výrobca pri novom smartfóne vyzdvihuje jeho štýlový a ultraľahký dizajn, kvalitný fotografický systém s vylepšenými video funkciami, mimoriadne rýchle nabíjanie a dlhú výdrž na jedno nabitie.

huawei nova 9
Foto: Huawei

Smartfón s hrúbkou 7,77 mm a váhou 175 gramov obsahuje hlavný RYYB snímač obrazu s rozlíšením 50 Mpx (f/1.9), ultraširoký fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx (f/2.2) a dvojicu 2 Mpx obrazových snímačov (f/2.4).

Jeden slúži na tvorbu makro záberov už od vzdialenosti 4 centimetrov. Druhý senzor sníma informácie o hĺbke scény, vďaka čomu dokáže model Nova 9 zachytiť portrétne fotografie s rozostreným pozadím.

huawei nova 9
Foto: Huawei

Sadu rozličných režimov snímania dopĺňa režim Extreme Night Shoot a Night Portrait, ktoré sľubujú jasné a detailné snímky aj pri slabom osvetlení. Nepretržité nahrávanie 4K videí umožňuje nielen zadná, ale aj predná kamera (32 Mpx, f/2.0). Novinkou je režim nočného selfie videa, kapacity záznamu podporuje elektronická stabilizácia obrazu so strojovým učením.

TIP REDAKCIE
Najlepšia 3D tlačiareň za 200 €: Creality 3D CR-6 SE Pro je špičková!

Huawei do smartfónu vtesnal batériu s kapacitou 4300 mAh. Podľa výrobcu poskytne celodennú výdrž bez ohľadu na záťaž a frekvenciu používania. 66 W technológia SuperCharge nabije akumulátor na kapacitu 53 percent za 15 minút. Nabitie na 100 percent kapacity trvá 38 minút.

huawei nova 9
Foto: Huawei

Huawei Nova 9 poháňa 6 nm čipset Snapdragon 778G v 4G verzii. 5G pripojenie teda chýba, čo, prirodzene, platí aj o mobilných aplikáciách a službách od Google. V útrobách zariadenia sa nachádzajú chladiace fólie, ktoré výrobca nazval „VC Liquid Cooling & Graphene“.

Strážia teplotu smartfónu a upravujú jeho výkon tak, aby zariadenie zostalo chladné a fungovalo bezchybne po celú dobu používania.

Okrem vyššie uvedených vlastností ďalej dostaneme používateľské rozhranie EMUI 12, 8 GB operačnú pamäť, 128 GB úložisko a najmä 6,57-palcový OLED displej s FHD+ rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou a integrovaným snímačom odtlačkov.

Ako sme ozrejmili v úvode, smartfón sa u nás bude predávať za 499 eur. Do 7. novembra by mali k nemu zákazníci získať darček v podobe bezdrôtových slúchadiel.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať