Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

TRUTH Social má vznikať pod rukami Trump Media & Technology Group, skrátene TMTG, ktorá vznikla len nedávno a snaží sa preniknúť na trh prostredníctvom fúzie s akvizičnou spoločnosťou Digital World Acquisition Corp.

Bývalý prezident Spojených štátov amerických, Donald Trump, plánuje rázne zakročiť proti sociálnym sieťam, ktoré mu z viacerých dôvodov v minulosti vymazali jeho oficiálne konto. Ako? Vydá vlastnú platformu, ktorá, ako naznačuje jej názov, bude šíriť… pravdu?

Trumpova sociálna sieť ponesie názov TRUTH Social a jej aplikáciu si bude možné predobjednať z online obchodu App Store od Apple. Verejnosti by mala byť sprístupnená niekedy počas prvých troch mesiacov budúceho roku, uvádza server Business Insider na základe zverejnenej tlačovej správy.

Donald Trump
Donald Trump (FOTO Gage Skidmore / flickr.com)

TRUTH Social má vznikať pod rukami Trump Media & Technology Group, skrátene TMTG, ktorá vznikla len nedávno a snaží sa preniknúť na trh prostredníctvom fúzie s akvizičnou spoločnosťou Digital World Acquisition Corp. “Vytvoril som TRUTH Social a TMTG aby som sa vzoprel svetovým gigantom,” uvádza Trump. Konkrétne týchto gigantov označil pojmom “Big Tech”, čo je označenie pre skupinu najväčších technologických spoločností – Amazon, Apple, Google, respektíve Alphabet, Facebook a Microsoft.

TIP REDAKCIE
Päťoká Nokia 9 nakoniec nedostane aktualizáciu na Android 11

Obľúbený americký prezident?

Toto nie je prvýkrát, čo počujeme o pláne bývalého prezidenta USA prísť s vlastnou sociálnou sieťou. Tento projekt vznikol ako reakcia na rozhodnutie takmer každej jednej veľkej sociálnej siete zablokovať jeho oficiálne kontá. Spravil tak Facebook, Twitter a dokonca aj YouTube. “Žijeme vo svete, v ktorom má Taliban obrovské zastúpenie na Twitteri, avšak váš obľúbený americký prezident skončil umlčaný,” zavŕšil Trump.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať