obrazovy snimac

Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

V prepočte to znamená, že Tesla kocnom posledného kvartálu vyrábala 19 000 až 20 000 elektromobilov týždenne.

Tesla prekonala ďalší významný míľnik. Americkej automobilke sa oficiálne podarilo tento rok vyrobiť viac ako 1 milión elektromobilov, informuje server Electrek.

Tesla počas posledného kvartálu aktuálneho fiškálneho roku vyrobila 237 823 a dodala 241 300 vozidiel. Do ďalšieho štvrťroku tak vstupuje s ročným objemom produkcie 1 milión elektromobilov, čo je naozaj ohromný úspech, nakoľko len pred necelými desiatimi rokmi ročne dodávala len niekoľko tisíc vozidiel.

Až 20 tisíc elektromobilov týždenne

Dosiahnutie tohto skvelého míľnika počas vyhlasovania výsledkov za tretí kvartál potvrdil Zach Kirkhorn, finačný riaditeľ svetoznámej automobilky: “Ku koncu štvrťroka sa nám podarilo dosiahnuť ročný objem výroby 1 milión automobilov. K zvýšeniu tempa výroby prispel predovšetkým Model Y vyrábaný v Gigafactory Shanghai. Okrem toho sme dosiahli veľký pokrok pri zvyšovaní objemu výrobu Modelu S a nedávno sme začali s výrobou Modelu X.” V prepočte to znamená, že Tesla kocnom posledného kvartálu vyrábala 19 000 až 20 000 elektromobilov týždenne.

Zdroj: Tesla (prostredníctvom Electrek)

Spoločnosti pod vedením Elona Muska sa podarilo dosiahnuť tento významný míľnik aj napriek viacerým problémom týkajúcich sa dodávateľského reťazca, ktoré pretrvávajú už pomerne dlhú dobu. Tesla je jednou z mála automobiliek, ktorá aj napriek nepriaznivej globálnej situácii zaznamenáva značný rast.

TIP REDAKCIE
Rocket League dorazil do smartfónov: Stiahnuť si ho môžeš na Android aj iOS

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať