pixel 6

Pixel 6 môže v Európe stáť okolo 600 eur, Pro verzia o pár stoviek viac

Lacné to nebude, no mohlo to byť aj horšie.

O očakávaných vlajkových smartfónoch z dielne Google, Pixel 6 a Pixel 6 Pro, sme sa v posledných týždňoch a mesiacoch dozvedeli viacero podrobností. Jeden zásadný detail ale chýbal, na mysli máme maloobchodnú cenu.

Už vieme, ako budú smartfóny Pixel 6 a 6 Pro vyzerať. Rovnako je známe, že ich poženie vlastný čipset od Google pomenovaný ako Tensor. Spoľahnúť sa môžeme aj na AMOLED obrazovky s vysokou obnovovacou frekvenciou, 33 W nabíjanie (bez adaptéra v balení), úplne novú zostavu fotoaparátov alebo operačný systém Android 12.

pixel 6
Foto: Google

Najmä od modelu Pixel 6 Pro sa očakáva, že bude drahý. Nepriamo to potvrdil šéf hardvérovej divízie Google Rick Osterloh, ktorý uviedol, že pôjde o produkt s prémiovou cenou. Pod pojmom „prémiová cena“ si ale môžeme predstaviť viacero čísiel.

Pixel 6 od 550 eur?

Brandon Lee z YouTube kanála This is Tech Today tvrdí, že základný Pixel 6 bude stáť približne 550 eur, a to v konfigurácii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Model s 256 GB pamäťou by mal následne stáť asi 650 eur.

Brandon Lee vraj tieto údaje získal od zamestnanca jedného z veľkých maloobchodných predajcov spotrebnej elektroniky, ktorý pôsobí na európskom trhu. Pixel 6 Pro bude logicky drahší, no nemal by sa prehupnúť cez psychologickú hranicu 1000 eur.

pixel 6
Foto: This is Tech Today

Maloobchodná cena má štartovať na sume 899 eur, čo je síce dosť, no na trhu sa nachádzajú aj drahšie vlajkové smartfóny. Uvedené ceny s odvolaním sa na vlastný zdroj z prostredia európskych obchodníkov potvrdzuje aj server 9to5google.com.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Keďže je oficiálne predstavenie smartfónov za dverami, nie je prekvapením, že sa ceny zariadení dostávajú na verejnosť. Dvojica smartfónov má byť predstavená už 19. októbra, čiže o necelý mesiac. Predaj by mal následne odštartovať 28. októbra. Na potvrdenie tohto dátumu si ale ešte musíme počkať.

Momentálne nie je jasné, v ktorých krajinách sa bude Pixel 6 a 6 Pro predávať. XDA hovorí o 8 štátoch, z tých európskych môžeme spomenúť Nemecko, Francúzsko alebo Spojené kráľovstvo. Dostupnosť by sa ale časom mohla rozšíriť.

Netreba očakávať, že Google v našej krajine v tomto roku sprístupní svoj online obchod s hardvérom. Našinci asi budú musieť počkať, kým smartfóny naskladnia miestni predajcovia elektroniky. Taktiež platí, že ceny na Slovensku môžu byť o niečo vyššie.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať