Pixel 6 od Google konečne ponúkne rýchlejšie nabíjanie. Nabíjačku v krabičke však nehľadajte

Pixel 6 Pro pokročí zo štandardných 18 W, ktoré Google používal už od roku 2016, a to na 33 W nabíjanie.

Dá sa povedať, že väčšina veľkých značiek nám už tento rok predstavila takmer všetko zo svojho arzenálu. Jedna veľká firma nám však stále ostáva. Je ňou Google, ktorý si na túto jeseň chystá predstavenie dvoch vlajkových lodí, a to Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Čo to už o chystaných zariadeniach vieme, no ani zďaleka nie všetko.

Poznáme dizajn aj názov procesora, ktorý ich poženie. Špekulovalo sa dokonca aj o nabíjačke, no o tom trochu neskôr. Teraz sa dozvedáme čerstvé informácie o špecifikáciach nabíjania.

Podobne ako Samsung či Apple, ani Google sa nikdy v rýchlostiach obnovy energie neponáhľal. Zvolil radšej menšie rýchlosti, pravdepodobne kvôli zachovaniu maximálnej životnosti batérie. Zmení sa to pri jeho novej generácii smartfónov?

pixel 6
Zdroj: Google

Konečne pokrok

Podľa dokumentu z Taiwanu, ktorú zachytil server XDA-Developers, Pixel 6 Pro pokročí zo štandardných 18 W, ktoré Google používal už od roku 2016, na 33 W nabíjanie, čo korešponduje so zisteniami z minulého mesiaca.

Hoci to nie je to špička na trhu, predsa len sme sa konečne niekam posunuli. Užívatelia touto rýchlosťou budú nabíjať batériu o veľkosit 5 000 mAh. Po približných prepočtoch to vyzerá, že proces nabíjania bude zaberať približne hodinu. Či sa rýchlejšieho nabíjania dočká aj základný Pixel 6 zatiaľ nevieme, no možné to určite je.

TIP REDAKCIE
Remaster GTA 3, Vice City a San Andreas: Dátum vydania a systémové požiadavky

Taktiež sa špekuluje, že Google možno popri dvojici smartfónov predstaví aj bezdrôtovú nabíjačku Pixel Stand, ktorá bude schopná ponúknuť výkon 23 W.

pixel 6

S nabíjačkou v krabičke nepočítajte

Máme však aj zlé správy. V krabičke od nových smartfónov nenájdete nabíjačku, čo je ďalšia vec, ktorou Google nasleduje svoju konkurenciu. Spoločnosť ako dôvod uvádza, že väčšina užívateľov už má doma rýchle nabíjačky, tak prečo znečisťovať prostredie zbytočnými komponentami navyše. Nepochybne ale za týmto krokom stáli aj peniaze.

Máte nabíjačku? Super. Nemáte nabíjačku? Musíte si ju zaobstarať zvlášť. Tieto dve možnosti budú čoskoro aktuálne aj pre Google. Ešte pred ním adaptér z nabíjačky odstránil Apple a taktiež aj Samsung.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať