facebook

Facebook v Európe chystá revolúciu: Vytvorí 10 000 pracovných miest, no čo presne plánuje?

Ambíciou Marka Zuckerberga je, aby sa z Facebooku stala “metaverse” spoločnosť. Tento pojem označuje akýsi virtuálny priestor, v ktorom spolu ľudia interagujú prostredníctvom digitálnych avatarov a VR headsetov.

Facebook má naprieč krajinami Európskej únie v najbližších 5 rokoch vytvoriť až 10 tisíc nových pracovných miest. Zamestnanci na týchto pozíciach majú byť kľúčoví pre vytvorenie tzv. metaverse. Spoločnosť sa o svoje plány podelila v pondelok prostredníctvom tlačovej správy, píše Business Insider.

Ambíciou Marka Zuckerberga je, aby sa z Facebooku stala “metaverse” spoločnosť. O čo ide? Tento pojem označuje akýsi virtuálny priestor, v ktorom spolu ľudia interagujú prostredníctvom digitálnych avatarov a VR headsetov.

Áno, je pravda, že presná definícia pre tento pojem neexistuje, no Facebook má svoju víziu. A práve nových 10 tisíc pracovných miest mu ju má pomôcť dosiahnuť. Prvým výraznejším krokom týmto smerom bolo spustenie virtuálnych meetingov. Tieto stretnutia sa odohrávajú vo virtuálnej kancelárii, do ktorej sa účasntíci dostávajú za pomoci inteligentných headsetov, ako je napríklad Oculus Quest 2, na ktorom Facebook túto možnosť demonštroval.

TIP REDAKCIE
Formula E ukázala najefektívnejšie pretekárske auto na svete
FOTO: Road to VR

Vysoko kvalifikované pracovné pozície

Dostať sa na pracovné miesta, ktoré v Európe vzniknú, však nebude prechádzka ružovou záhradou. Facebook uviedol, že pôjde o pozície vyžadujúce vysokú kvalifikáciu, v niektorých prípadoch dokonca aj špecializovanom odvetví inžinierstva. “Táto investícia je vyjadrením dôvery v silu európskeho technologické priemyslu a potenciál európskych technologických talentov,” píše spoločnosť.

Hovorca Facebooku pre Business Insider povedal, že prioritne sa bude spoločnosť zameriavať na Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Poľsko, Holandsko a Írsko. To však neznamená, že talenty nebude hľadať aj inde. Predsa len aj na Slovensku máme mnoho šikovných rúk a mozgov, ktoré by pre svetoznámu firmu mohli byť obrovským prínosom.

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať