Xiaomi 12 bude predstavený v decembri: Pozrite si prehľad základných špecifikácií!

Xiaomi 12 bude jedným z prvých smartfónov, ak nie aj úplne prvý smartfón, ktorý bude poháňať nová generácia čipov spoločnosti Qualcomm.

Xiaomi sa pomaly ale isto chystá na predstavenie prvého modelu zo svojho nadchádzajúceho radu vlajkových lodí. Debutantom bude model Xiaomi 12 (tentokrát bez “Mi”), ktorý podobne ako jeho minuloročný prechodca ponúkne len to najlepšie z najlepšieho. Predstavený by mal byť už v polovici decembra, píše server Gizchina.

Xiaomi 12 bude jedným z prvých smartfónov, ak nie aj úplne prvý smartfón, ktorý bude poháňať nová generácia čipov spoločnosti Qualcomm. Konkrétne je reč o procesore Snapdragon 898, ktorý by mal byť predstavený v podobnom čase.

Bleskové 100 W nabíjanie

Čo ďalej? Známy informátor Digital Chat Station na čínskej sociálnej sieti Weibo zverejnil prehľad základných špecifikácií chystaného zariadenia. Xiaomi 12 má byť vybavený 4 700 mAh batériou s podporou pre až 100 W nabíjanie. Kapacita vo výške 5 000 mAh má byť rezervovaná pre top-end model Xiaomi 12 Ultra.

Čo sa týka dizajnu, Xiaomi má uplatniť podobný vizuál ako pri nedávno predstavenom rade Xiaomi Civi, o ktorom sme vás informovali v samostatnom článku. Zadná strana má byť keramická, čo nepochybne pridá na nádychu elegancie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNA cena je tu: Windows 10 len za 5 €, Office 2021 za 15 €!
xiaomi civi
Xiaomi Civi

Tri 50 Mpx snímače

V rámci optiky sa máme dočkať 50 Mpx hlavného snímača obrazu, čím informátor zmietol zo stola všetky predošlé špekulácie hovoriace o 200 Mpx hlavnom snímači od Samsungu. Bude disponovať tými najšpičkovejšími technológiami, medzi ktoré sa nepochybne zaraďuje aj podpora pre spomalené zábery pri šialenom snímkovaní 1 920 FPS.

Hlavný objektív má doprevádzať 50 Mpx širokohulý senzor a 50 Mpx teleobjektív. Celkovo tak zostava bude pozostávať z troch 50 Mpx fotoaparátov.

LTPO nesmie chýbať

Čo sa týka displeja, hoci nepoznáme presné rozlíšenie či veľkosť, informátor deklaruje, že bude doplnený o LTPO vrstvu, ktorá umožní prispôsobovanie obnovovacej frekvencie v rozmedzí od 1 až po 120 Hz. Displej tak bude nielen plynulý, ale aj šetrný.

Na podrobnejšie detaily si zrejme budeme musieť ešte chvíľu počkať, nakoľko samotné predstavenie je od nás stále vzdialené ešte dva mesiace. Predpokladáme však, že informácie ohľadom kapacity pamätí či zvyšné špecifikácie displeja na seba nenechajú veľmi dlho čakať.

Total
9
Zdieľaní
Total
9
Zdieľať