Xiaomi 12: Prvé informácie, pripraviť sa máme na tri 50 Mpx objektívy!

Reč je o hlavnom snímači obrazu, širokouhlom objektíve a teleobjektíve. Tento teleobjektív by mal slúžiť ako periskop schopný ponúknuť 5-násobné, podľa všetkého optické priblíženie.

Čínsky výrobca spotrebnej elektroniky Xiaomi koncom minulého roka predstavil smartfón Xiaomi Mi 11, ktorý odštartoval éru novej generácie vlajkových lodí na nadchádzajúcich 365 dní. Konkrétne sa na pódiu odhalil 28. decembra, čo je približne dátum, kedy by sa mal svetu ukázať aj jeho právoplatný nástupca, píše XDA-Developers. Xiaomi však upúšťa od označenia Mi, čo znamená, že zariadenie debutuje jednoducho ako Xiaomi 12.

Keďže nás od predstavenia nadchádzajúcej generácie vlajkových lodí delia už len necelé 4 mesiace, postupne sa na internete začínajú objavovať prvé predpovede, dohady a úniky. A tie na seba rozhodne nenechali dlho čakať. Tie najnovšie sa týkajú fotoaparátov a prichádza s nimi známy informátor Digital Chat Station.

Xiaomi Mi 11 Ultra

Xiaomi 12: 50 Mpx hlavný snímač, širokouhlý senzor aj teleobjektív

Podľa informátora bude zadná strana Xiaomi 12 domovom pre minimálne tri objektívy, z čoho všetky ponúknu rozlíšenie 50 Mpx. Reč je o hlavnom snímači obrazu, širokouhlom objektíve a teleobjektíve. Tento teleobjektív by mal slúžiť ako periskop schopný ponúknuť 5-násobné, podľa všetkého optické priblíženie. Pre porovnanie, Xiaomi Mi 11 disponuje 64 Mpx hlavným fotoaparátom, 8 Mpx širokouhlým senzorom a 5 Mpx teleobjektívom.

O chystanom zariadení sa okrem toho veľa nevie. Predpokladá sa však, že bude vybavené vysoko výkonným čipsetom Snapdragon 895 od Qualcommu, OLED displejom s vysokou a predovšetkým adaptívnou obnovovacou frekvenciou a podporou pre vysoko rýchlostné nabíjanie. Inými slovami všetkým, čím by mala byť novodobá vlajková loď vybavená.