Samsung nepoľavuje: Pracovať má na 17-palcovom skladacom notebooku!

Zverejnené snímky ukazujú, že zariadenie nebude disponovať žiadnou fyzickou klávesnicou, všetky klávesy budú dotykové. Okrem toho sa špekuluje, že úlohu webkamery zohrá objektív umiestnený pod displej.

Posledné podujatie Galaxy Unpacked je jasným dôkazom, že Samsung v skladacích zariadeniach vidí úspešnú budúcnosť. Nateraz technológiu ohýbateľného displeja uplatňuje len pri smartfónoch, no v budúcnosti sa to môže zmeniť. Ako totiž píše server SamMobile, juhokórejský výrobca zrejme chystá 17-palcový ohýbateľný notebook.

Ohýbateľný notebook údajne môže debutovať ako Galaxy Book Fold 17. Číslo v tomto prípade neodkazuje na generáciu, ale uhlopriečku displeja. Aspoň to naznačuje únik od známeho informátora @UniverseIce.

Galaxy Book Fold 17 zrejme ponúkne webkameru pod displejom

Zverejnené snímky ukazujú, že zariadenie nebude disponovať žiadnou fyzickou klávesnicou, všetky klávesy budú dotykové. Okrem toho sa špekuluje, že úlohu webkamery zohrá objektív umiestnený pod displej. Zatiaľ však nie je jasné, či Samsung použije rovnakú technológiu ako pri Galaxy Z Fold3, alebo ju do vydania notebooku vylepší.

V tomto momente nie je úplne jasné, kedy a či vôbec sa takéhoto zariadenia dočkáme. Zverejnené snímky však vyzerajú naozaj dôveryhodne, a teda je vysoká pravdepodobnosť, že na ňom Samsung skutočne pracuje.

Je tu však ešte jedna dôležitá otázka, ktorou je cena. Skladacie smartfóny sú stále pomerne náročné na peňaženku. Hoci je pravda, že Galaxy Z Flip 3 je možné zakúpiť za cenu len tesne prevyšujúcu 1 000 €, jeho súrodenec, Galaxy Z Fold 3, sa stále približuje k dvom tisíckam. Koľko by teda stál ohýbateľný notebook? Ak sa cena odvíja predovšetkým od veľkosti displeja, málo určite nie.