One UI 4.0 beta s Android 12: Na Galaxy S21 príde už v septembri!

Ak vlastníte jeden zo smartfónov Galaxy S21 a chceli by ste si vyskúšať One UI 4.0 s Android 12 medzi prvými, potrebujete zažiadať o prístup v prostredí aplikácie Samsung Members.

Stabilná verzia novej generácie operačného systému Android je ku nám každým dňom bližšie a bližšie. No ešte než sa Android 12 začne šíriť ako plnohodnotná aktualizácia, musia si užívatelia vyskúšať beta verziu, aby upozornili na prípadené nedostatky a tým pádom dopomohli k dodaniu toho najkvalitnejšieho užívateľského zážitku.

A dnes už dokonca vieme, kedy sa nová generácia Androidu dopracuje do prvých Samsung zariadení. Ako vždy, OS bude sprevádzať vlastné rozhranie v podobe One UI, v tomto prípade vo verzii 4.0, píše Android Authority. A kedy príde? Podľa novej snímky (nižšie), ktorú zverejnil samotný Samsung, už v septembri. Žiaľ, konkrétny dátum vo svojom príspevku neudáva.

One UI 4.0 najskôr na Galaxy S2

Dnešný sviatok tak značí štart nového mesiaca, kedy sa prví užívatelia konečne dočkajú dlho očakávanej aktualizácie na Android 12. Spočiatku si však výhod novej generácie operačného systému a rozhrania budú môcť vychutnať len užívatelia Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra.

Taktiež treba pripomenúť, že informácie na snímke sa vzťahujú na domáci, respektíve kórejský trh. Očakáva sa, že ostatné trhy, vrátane Európy a Spojených štátov amerických, sa aktualizácie dočkajú krátko potom.

Ak vlastníte jeden zo smartfónov Galaxy S21 a chceli by ste si vyskúšať One UI 4.0 s Android 12 medzi prvými, potrebujete zažiadať o prístup v prostredí aplikácie Samsung Members. Následne už neostáva nič iné, než dúfať a čakať na schválenie. Na Slovensku však zatiaľ táto možnosť dostupná nie je.