galaxy s21

Samsung môže do Galaxy S22 osadiť menšie batérie. Ako to ovplyvní výdrž?

GalaxyClub vychádza z modelového označenia batérie, EB-BS901ABY. Časť z neho sa totiž zhoduje s modelovým označením pre Galaxy S22, SM-S901.

Samsung začiatkom každého roka predstavuje svoje najnovšie vlajkové lode z radu Galaxy S. Tento rok to boli modely Galaxy S21, čo znamená, že na budúci rok pripadá séria Galaxy S22. Dočkať sa máme troch čerstvých zariadení, a to základného a rovnomenného modelu, ďalej Galaxy S22+ a na záver aj Galaxy S22 Ultra.

Smartfóny z radu Galaxy S, ktoré debutovali v priebehu posledných dvoch rokov, disponujú minimálne 4 000 mAh batériou. Ide o akési minimum, ktorým musí novodobá vlajková loď disponovať. Budúci rok sa to však zrejme zmení, a to nie zrovna v tom správnom smere. Ako totiž píše server Android Authority odvolávajúci sa na zistenia publikácie Galaxy Club, základný Galaxy S22 môže byť vybavený len 3 700 mAh batériou. Pre informáciu, Galaxy S10 z roku 2019 ponúka 3 400 mAh batériu.

GalaxyClub vychádza z modelového označenia batérie, EB-BS901ABY. Časť z neho sa totiž zhoduje s modelovým označením pre Galaxy S22, SM-S901.

Samsung taktiež môže menšiu batériu použiť aj pri Galaxy S22+. Zatiaľ čo S21+ disponuje 4 800 mAh batériou, nová generácia má ponúknuť o 200 mAh menej. Ako jediný si aktuálnu kapacitu batérie ponechá Galaxy S22 Ultra. Reč je o 5 000 mAh akumulátore.

Menšie batérie vykompenzované pokročilými technológiami?

Na vec sa však treba pozrieť aj z inej stránky. Veľkosť batérie je stále len číslo na papieri a aj keď je pravda, že má vplyv na výdrž, nie je to jediný kľúčový faktor. Dôležitú úlohu zohráva napríklad aj procesor, respektíve jeho energetická efektivita, taktiež softvér či napríklad aj displej. Samsung pri novom Galaxy Z Fold 3 použil nový Eco² OLED displej, ktorý dokáže redukovať spotrebu o až 25 %.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom

Inými slovami, menšia batéria nemusí nutne znamenať slabšiu výdrž. Juhokórejský výrobca môže nižšie kapacity článkov kompenzovať pokročilými technológiami. Všetko by sme sa mali oficiálne dozvedieť už v januári.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať