Samsung o dva mesiace začne s výrobou Galaxy S22, predstavenie plánuje na január

Tento rok sme sa dočkali troch modelov, a to Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra. Ten ďalší sa dočkáme rovnakej zostavy, avšak s vyššou číslovkou.

Samsung pred pár týždňami usporiadal podujatie Galaxy Unpacked, počas ktorého predstavil svoje najnovšie skladacie novinky, menovite Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3, slúchadlá Galaxy Buds 2 a taktiež aj dvojicu hodiniek, Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch 4 Classic. To znamená, že sa môžeme začať sústrediť na ďalšie veľké predstavenie, ktoré by sa mohlo konať už v januári.

Začiatok, respektíve prvé týždne či mesiace každého roka si Samsung rezervuje na predstavenie nových rozšírení radu Galaxy S. Tento rok sme sa dočkali troch modelov, a to Galaxy S21, S21+ a S21 Ultra. Ten ďalší sa dočkáme rovnakej zostavy, avšak s vyššou číslovkou.

O rade Galaxy S22 sme v počas posledných týždňov už čo-to počuli, no úniky sa až doposiaľ týkali výhradne špecifikácií. Dnes sa dozvedáme novinky z trochu iného súdka, a to kedy sa smartfóny začnú vyrábať a kedy nám budú predstavené. Čo sa týka výroby, tá by mala podľa SamMobile, ktorý sa odvoláva na správy z Južnej Kórey, odštartovať v priebehu novembra. Predstavenie by sa malo konať o dva mesiace neskôr, čiže v januári.

Samsung zvyčajne odhaľoval nové modely Galaxy S vo februári. Tento rok tomu bolo inak, nakoľko rad Galaxy S21 predstavil už v polovici januára.

Galaxy S21 FE má ešte len vstupovať do výroby

Čo sa týka Galaxy S21 FE, výroba potenciálneho nového kráľa vyššej strednej triedy má začať niekedy budúci mesiac. V tomto sa správa z Kórey prieči s ostatnými únikmi, podľa ktorých má byť zariadenie predstavené už 8. septembra, pričom do predaja by sa malo dopracovať niekedy ku koncu mesiaca.

Pôvodne sa špekulovalo, že dorazí len v jednom prevedení, a to v prevedení s čipsetom Snapdragon 888 od Qualcommu. Podľa najnovších informácií však nakoniec predsa len dorazí v dvoch variantoch, pričom jeden z nich dostane procesor Exynos. Už aj pri letmom pohľade do histórie je zrejmé, že variant s Exynos, ak je teda tento únik pravdivý, sa bude predávať na európskom trhu.

galaxy s21 FE

Samsung Galaxy S22: Čo očakávať od chystaných vlajkových lodí?

A čo Galaxy S22? Aj tie dorazia v dvoch variantoch s odlišnými procesormi. Samsung však sľubuje, že jeho nadchádzajúci Exynos ponúkne nielen vysoký výkon CPU, ale aj excelentný výkon v rámci grafiky, respektíve GPU. Zariadenia budú pokrývať vysoko kvaltiné AMOLED displeje s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a vrstvou LTPO. Galaxy S22 má dostať 6,06-palcový panel, S22+ 6,55-palcový a S22 Ultra až 6,81-palcový panel.

Čo sa týka optiky, Galaxy S22 a S22+ dostanú do vienka 50 Mpx hlavný snímač obrazu, ktorému bude sekundovať 12 Mpx širokouhlý senzor a 12 Mpx teleobjektív. Ultra si ponechá 108 Mpx hlavný snímač, ku ktorému sa začlenia dva 12 Mpx teleobjektívy a 12 Mpx širokouhlý senzor. Samsung samozrejme nezabúda ani na automatické zaostrovanie.

Batérie v S22 a S22+ majú byť menšie ako pri aktuálnej generácii. Zatiaľ čo S21 a S21+ disponovali 4 000 mAh a 4 800 mAh batériou, nové modely získajú len 3 800 mAh a 4 600 mAh batériu. Ultra si pritom stále drží svojich 5 000 mAh.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra 5G