RECENZIA Galaxy Buds 2: Samsung za menej peňazí naozaj ponúka viac muziky!

Najnovší model bezdrôtových slúchadiel sa predáva za 149 €, ponúkajú aktívne rušenie okolitého hluku.

Najnovšie bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds 2 sú technicky treťou generáciou TWS (true wireless) slúchadiel, ktoré Samsung ponúka. Predstavené boli ešte v auguste bok po boku nových skladacích smartfónov – Galaxy Z Flip 3Galaxy Z Fold 3.

Buds 2 sa ani tak nepodobajú na pôvodné, resp. prvé Buds, ale skôr na výrazne drahšie Buds Pro. Slúchadlá sú samé o sebe o 15 % menšie a o 20 % ľahšie než Buds Plus, čo z nich jednoznačne robí veľmi zaujímavú voľbu. Hlavne v prípade, ak ich v jeden deň plánujete používať aj viac hodín. Veľmi príjemná je aj cena, ktorú Samsung stanovil na 149 €.

Podobne ako Buds Pro, aj Buds 2 ponúkajú aktívne potláčanie okolitého hluku. To v praxi znamená, že Samsung vo všetkých aktuálnych slúchadlách (Buds Pro, Buds Live a Buds 2) ponúkajú nejakú formu tlmenia okolitého hluku.

Galaxy Buds 2: Ako padnú do uší?

Za posledné dva roky som vyskúšal všetky slúchadlá, ktoré Samsung predstavil. Zo všetkých mi najlepšie do ucha sadli práve Buds 2, pravdepodobne vďaka tomu, že sú ľahšie a hlavne menšie. Buds Live (fazuľky) mi síce do ucha sadli, no nebol to „tradičný“ pocit z nosenia. Naopak, Buds Pro sú vďaka bohatšej výbave o niečo väčšie a viac vytŕčajú. Pohodlné sú, no pri telefonovaní zachytávajú zvuk vetra. Buds 2 sú „tak akurát“. Sú tradičné, v uchu držia skvele a zároveň príliš nevytŕčajú. Každé zo slúchadiel váži 5 gramov, zatiaľ čo Buds Plus a Pro vážili 6,3 gramu. Zdá sa, že ide o malý rozdiel, no v uchu to budete cítiť.

Buds 2 som používal doma, odkiaľ som chvíľu pracoval. Najdlhšie som ich v uchu mal približne 4 hodiny vkuse, čo mi nespôsobilo žiadnu bolesť, ani iné nepohodlie. Jediná vec, na ktorú pri nosení upozorním je to, že nemajú úplné krytie proti vode. To majú len slúchadlá Buds Pro (IPX7), Buds 2 a Buds Plus majú krytie IPX2, čo znamená, že sú odolné voči potu. Na ľahké cvičenie sa teda hodia, bežci a veľkí makači by mali siahnuť po inom modeli.

Samsung Galaxy Buds 2

Basy na prvom mieste

Galaxy Buds 2 sú slúchadlá, ktoré sa vám budú páčiť. Nemajú úplne plochý zvukový profil, ktorý využívajú v štúdiách, čo je dobre. Mnohým ľuďom sa takýto profil nepáči, resp. im v prejave slúchadiel niečo chýba. To „niečo“ sú väčšinou basy, ktorých majú Buds 2 požehnane.

Dobrou správou je, že zamerania na basy nijak vážne neovplyvnilo stredy, ani výšky. S tými budete veľmi spokojní. Pochopiteľne, Buds Pro sú o niečo lepšie, no rozdiel by ste si všimli len vtedy, ak by ste v jednom uchu mali Buds 2 a v druhom Buds Pro.

Slúchadlá nemali problém s rôznymi hudobnými žánrami. Potrápil som ich rockom, popom, EDM a podcastami. Je zjavné, že Samsung ich vyladil hlavne pre mladšie publikum, keďže najviac im sedel práve dnešný pop a EDM.

Galaxy Buds 2: Aplikácia

Ak používate Android smartfón, k dispozícii budete mať aplikáciu Samsung Wearable s bohatými nastaveniami. Pohrať sa budete môcť s ekvalizérom, no ak môžem poradiť, nerobte to. Ako som spomenul, základné nastavenie slúchadiel funguje fantasticky, čo je presne to, na čo sa väčšina ľudí spolieha.

Majitelia iPhonov sa budú musieť spoľahnúť na fungovanie bez aplikácie. Pripojiť ich k iPhonu môžu a počúvať hudbu tiež, no prístup k aplikácii žiaľ nie je umožnený, a to aj napriek tomu, že Samsung v App Store ponúka aplikáciu Galaxy Buds. Tá však funguje len s modelmi Buds Plus a Buds Live.

Slúchadlá aj v tomto prípade ponúkajú ovládanie prostredníctvom dotykových plôch. Ovládanie reaguje rýchlo a presne, no môže sa stať, že budete slúchadlá „ovládať“ aj vtedy, keď nebudete chcieť. Mne to trochu vadilo hlavne vtedy, keď som si ich naprával, aby mi nevypadli. Aplikácia však umožňuje dotykové ovládanie úplne vypnúť.

Zaujímavou funkciou je test toho, či ich máte v uchu nasadené správne. Aplikácia dokáže zmerať či z niektorého ucha slúchadlo neprepúšťa zvuk. Ak to zistí, upozorní vás a vysvetlí vám, ako si ich nasadiť správne. To je pre nových používateľov vynikajúca funkcia.

Samsung Galaxy Buds 2

Tlmenie okolitého hluku

Vďaka tomu, že mám „konfekčné“ uši, slúchadlá po nasadení ponúkli nielen aktívne, ale aj pasívne tlmenie hluku. Inak povedané, tesnili tak dobre, že vyblokovali väčšinu hluku bez akejkoľvek funkcie. Nie všetci však majú takto tvarované uši, preto je dobré, že Samsung zapracoval aj na aktívnom potláčaní hluku.

Keď som aktivoval ANC a v pozadí chodil robotický vysávač alebo bol pustený tyčový vysávač, nepočul som to. To je na tak malinké slúchadlá fantastický výsledok. Môj obľúbený test slúchadiel v lietadle som kvôli aktuálnej situácii, bohužiaľ, nevedel sprostredkovať.

Buds 2 okrem úplného tlmenia hluku ponúkajú aj režim Ambient, pri ktorom slúchadlá schválne prepúšťajú zvuky z okolitého prostredia. Je to režim určený pre situácie, keď máte nasadené slúchadlá, no potrebujete sa rýchlo s niekým rozprávať bez toho, aby ste si ich museli dávať dole. Napríklad pri objednávaní kávy alebo keď niekomu chcete rýchlo odpovedať. Zvuk sprostredkovaný slúchadlami znel prirodzene, miestami až tak, že som si skutočne myslel, že ich ani nemám nasadené. Pre úplnosť, podobný režim ponúkajú aj slúchadlá Apple AirPods Pro. Tam sa volá táto funkcia Transparency Mode.

Aby Samsung nejakým spôsobom odlíšil Buds 2 od Buds Pro, nevybavil ich niektorými šikovnými funkciami. Chýba im napríklad 360 Audio (priestorový zvuk) alebo funkcia automatického prepnutia do režimu Ambient hneď ako začnete rozprávať. To sú ale veci, bez ktorých sa dá žiť a ktoré nie sú pre pôžitok zo slúchadiel až tak podstatné.

Buds 2 tiež ponúkajú herný režim s čo najmenším oneskorením a schopnosť prepínať sa medzi Galaxy zariadeniami. Ak napríklad hovor začnete na telefóne a chcete pokračovať na tablete, slúchadlá sa automaticky prepnú na tablet. Bohužiaľ, stále mi chýba možnosť vytvoriť si súčasné pripojenie na niekoľko zariadení, napríklad na telefón a PC.

Slúchadlá podporujú vlastný kodek, ktorý si Samsung vyvinul sám a hojne využívaný kodek AAC. Bohužiaľ, nepodporujú aptX.

Samsung Galaxy Buds 2

Prepojenie s telefónom a hovory

Prepojenie s telefónom, resp. inými zariadeniami, zabezpečuje Bluetooth 5.2, ktorý funguje bez akýchkoľvek problémov. Stačí, že sa pripojíte na telefón a môžete chodiť voľne po byte bez toho, aby ste museli riešiť to, ako ste ďaleko. Náš byt o rozlohe 100 metrov štvorcových pre slúchadlá predstavoval problém len vtedy, keď som telefón nechal v rohovej miestnosti a ja som sa so slúchadlami presunul na opačný koniec bytu. Vtedy sa už Bluetooth 5.2 musel predrať cez 3 hrubé steny.

Veľmi spokojný som bol aj pri testovaní telefonovania. Samsung mi vysvetlil, že každé slúchadlo má 3 mikrofóny – dva na vonkajšej strane a jeden na vnútornej – špeciálny čip pre spracovanie hlasu a nový algoritmus postavený na umelej inteligencii, ktorého úlohou je filtrácia nežiaducich zvukov z okolia.

Buds 2 som otestoval na veternom poli kam chodíme so psíkom a riešenie od Samsungu fungovalo naozaj špičkovo. Nielen, že som ja počul osobu, s ktorou som volal, krištáľovo čisto, ona počula aj mňa a takmer bez zvuku vetra. Za mňa celé dobre.

Batéria a nabíjanie

S výdržou slúchadiel nebudete mať žiaden problém. Vyčerpanejší z počúvania hudby alebo podcastov budete skôr, než slúchadlá. S aktívnym potláčaním hluku sa slúchadlá vybijú po 5 hodinách, bez tejto funkcie až po 7,5 hodinách. Okrem toho, puzdro slúži na opätovné nabitie (až 3x) a pre úplny kľud na duši máte k dispozícii aj funkciu rýchleho nabitia. Po 5 minútach v puzdre sú slúchadlá pripravené na 1 hodinu prehrávania hudby.

Na tak malé slúchadlá sú to naozaj pôsobivé čísla, ktoré budú stačiť, dovolím si tvrdiť, drvivej väčšine ľudí.

Keď sa vybijú slúchadlá aj puzdro, nabiť ho môžete cez USB C kábel (kľudne aj ten, ktorý máte k telefónu) alebo bezdrôtovo. Stačí, ak budete mať bezdrôtovú nabíjačku podporujúcu technológiu Qi.

Samsung Galaxy Buds 2

Galaxy Buds 2: Verdikt

Máme za sebou viac ako dve generácie bezdrôtových slúchadiel od Samsungu, Apple a ďalších a skutočne to vyzerá tak, že inžinieri pokorili pomyselný zvukový a funkčný „Everest“.

Pred niekoľkými rokmi by sme sa šli zabiť po bezdrôtových slúchadlách, ktoré by sa neodpájali keď sme telefón hodili do batohu. Teraz máme za menej ako 150 € k dispozícii slúchadlá s duálnymi meničmi (tweeter a woofer), potlačenie hluku, bezdrôtové nabíjanie, ergonomický dizajn a skvelé funkcie v šikovnej aplikácii.

Buds 2 definujú nové obdobie bezdrôtových slúchadiel, v ktorom už nemáme dôvod tolerovať čokoľvek menej. Ak by som ich po teste nemusel vrátiť, Buds 2 by sa bez akýchkoľvek pochybností stali mojimi hlavnými bezdrôtovými slúchadlami.

91/100
Celkové skóre
 • Dizajn
  90/100
  Malé, ergonomické a pohodlné slúchadlá.
 • Cena/výkon
  100/100
  Jedny z najlepších slúchadiel do 150 € na trhu.
 • Funkcie
  80/100
  Bohaté funkcie, ktoré skutočne využijete.
 • Jednoduchosť používania
  100/100
  Stačí nasadiť a môžete počúvať. Pre úplné funkcie je nutné stiahnuť aplikáciu.
 • Kvalita zvuku
  85/100
  Bohaté basy, rozumné stredy a výšky. O niečo horšie než Buds Pro.

Plusové body

 • Nižšia váha
 • Fyzicky menšie
 • Sú pohodlné aj po niekoľkých hodinách
 • Kvalitná funkcia ANC
 • Solídne pripojenie cez Bluetooth 5.2
 • Skvelá cena

Mínusové body

 • Chýbajúce funkcie z Buds Pro
 • Pomalšie nabíjanie
 • Chýbajúca podpora aptX
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať