oneplus nord 2

Ďalší vybuchujúci smartfón: OnePlus Nord 2 5G explodoval v komore indického advokáta

Gulati prizvukuje, že pri explózii sa telefón nenabíjal. Hneď po incidente údajne volal políciu a navštívil lekára, aby mohol pristúpiť k spísaniu oficiálnej sťažnosti nielen voči výrobcovi, ale aj predajcovi.

Na trhu máme ďalší explodujúci telefón. Do najnovšieho incidentu sa zaplietla spoločnosť OnePlus, konkrétne jej nedávno predstavený OnePlus Nord 2 5G. Advokát Gaurav Gulati údajne začal vo vrecku svojich šiat, kde mal uložený smartfón, pociťovať silné teplo. Zariadenie teda z vrecka vybral, aby zistil, čo sa deje.

Ako píše server NDTV Gadgets, Gulati si všimol, že zariadenie nie je len horúce, ale aj že z neho vychádza dym. “Okamžite som odhodil svoje šaty a akonáhle som sa s kolegami priblížil k telefónu, vybuchol. Celá komora bola plná dymu,” povedal. OnePlus Nord 2 5G pritom používal len veľmi krátko. “Dokonca som si ani nepreniesol údaje zo starého telefónu.”

Gulati prizvukuje, že pri explózii sa telefón nenabíjal. Hneď po incidente údajne volal políciu a navštívil lekára, aby mohol pristúpiť k spísaniu oficiálnej sťažnosti nielen voči výrobcovi, ale aj predajcovi. Smartfón podľa všetkého zakúpil prostredníctvom Amazonu. “Stále som v traume a nie som schopný sa z nej dostať.”

Spoločnosť OnePlus v správe pre NDTV Gadgets uviedla, že používateľ zariadenia odmietol pomôcť “vykonať riadnu diagnostiku”, o ktorú bol požiadaný krátko na to, ako o ňom informoval na sieti Twitter.

oneplus nord 2
Foto: letsgodigital.org

OnePlus reaguje, užívateľ údajne odmietol spolupracovať

“Pred niekoľkými dňami nás istá osoba na Twitteri upozornila na údajný prípad výbuchu zariadenia OnePlus Nord 2. Náš tím okamžite oslovil túto osobu, aby overil oprávnenosť tvrdenia,” píše výrobca. “Každé takéto tvrdenie berieme z obavy o bezpečnosť užívateľov veľmi vážne. Avšak napriek viacerým pokusom o analýzu zariadenia, vrátane včerajšej návštevy priestorov s cieľom preskúmať ho v prítomnosti danej osoby, nám zatiaľ (Gulati) odmietol možnosť vykonať riadnu diagnostiku. Za týchto okolností nie je možné, aby sme overili oprávnenosť tohto tvrdenia alebo sa zaoberali požiadavkami tejto osoby na náhradu škody.”

Gulati tvrdí, že tímu neposkytol svoje zariadenie preto, lebo to považoval za necitlivé a bol presvedčený, že tím by mohol znevážiť dôkazy o nefunkčnosti telefónu. “Namiesto toho, aby sa tím, ktorý prišiel ku mne, seriózne zaoberal problémom, hovoril mi, že telefón musel poskytnúť bezproblémový zážitok,” dodal.

Toto žiaľ nie je prvýkrát, čo počujeme o explózii OnePlus Nord 2. Minulý mesiac sa podobný prípad odohral v Bengalúre. Spoločnosť uviedla, že podľa výsledkov za poškodenie zariadenia mohol “ojedinelý incident zahŕňajúci vonkajšie faktory a nie chyba vo výrobe.”