oneplus nord 2

OnePlus Nord 2 nezačína šťastne, majiteľke nový smartfón explodoval

Ojedinelý prípad z Indie.

OnePlus Nord 2 je horúcou novinkou čínskej značky, ktorú predstavila len pred pár dňami, 23. júla. Smartfón vyššej strednej triedy vstúpil na trh v základnej verzii s cenou 409 eur. Svoju trhovú púť ale nezačína zrovna šťastne, ako ukazuje prípad z Indie.

Ankur Sharma zverejnil na sociálnej sieti Twitter fotografie smartfónu OnePlus Nord 2, podľa ktorých je zjavné, že zariadenie zhorelo. V príspevku vysvetlil, že ide o smartfón jeho manželky, ktorá sa z neho tešila len 5 dní.

Počas jazdy na bicykli si všimla, že zo smartfónu vychádza dym, pričom krátko na to explodoval. Manželka sa zľakla a z bicykla spadla, z čoho bola následne otrasená. Ankur Sharma publikovaný príspevok neskôr stiahol, jeho pôvodnú existenciu dokazuje zachytená snímka obrazovky. Fotky poškodeného zariadenia prevzal holandský web letsgodigital.org.

oneplus nord 2
Foto: PhoneArena

Výrobca v reakcii na udalosť uviedol, že ho incident mrzí a vzniknutú škodu zákazníkovi vynahradí. Autora príspevku požiadal, aby sa s ním spojil súkromne, prostredníctvom priamej správy. Ankur Sharma status potom vymazal, čo môže výsledkom dohody s výrobcom OnePlus.

Zverejnené fotografie zuhoľnateného nového smartfónu, ktorý sa len v týchto dňoch dostáva k zákazníkom, zrovna neprispievajú k reputácii firmy.

oneplus nord 2
Foto: letsgodigital.org

Samozrejme, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o ojedinelý incident, za ktorým môže stáť porucha v jednom konkrétnom zariadení. V hre je aj nesprávny spôsob používania alebo poškodenie, ktoré mohlo byť spôsobené predchádzajúcim pádom zariadenia a podobne.

oneplus nord 2
Foto: letsgodigital.org

Od čias smartfónu Samsung Galaxy Note 7, ktorý explodoval mnohým majiteľom kvôli chybe v konštrukcii, si dávajú výrobcovia spotrebnej elektroniky pozor na to, aby sa nič podobné neopakovalo. Zaviedli prísnejšie štandardy, nové technológie v podobe „bezpečnostných poistiek“ a zariadenia pred uvedeným do predaja dôkladnejšie testujú.

Napriek tomu sa z času na čas objaví správa, že nejaký smartfón vybuchol. Vlani v marci to bol napríklad Redmi Note 7 dcérskej značky Xiaomi.

OnePlus v každom prípade incident vyšetruje. Na výsledky skúmania, ktoré príčinu explózie odhalia, si musíme počkať, pokiaľ ich teda výrobca plánuje zverejniť. Dúfame, že áno. Pripomenieme, že OnePlus Nord 2 je vybavený 4500 mAh batériou s podporou 65 W nabíjania Warp Charge. Z 30 % na 100 % kapacity sa zariadenie dokáže nabiť za 30 minút.

Aktuálna cena minuloročného modelu OnePlus Nord