samsung galaxy note 9

Zlé správy pre majiteľov Galaxy Note 9: Aktualizácie budú chodiť len raz za 3 mesiace

Samsung sa zrejme takouto pasívne-agresívnou formou snaží pripomenúť užívateľom Note 9, že už je najvyšší čas na aktualizáciu, respektíve čas presedlať na novšie zariadenie.

Ak ste vlastníkom dnes už 3-ročnej (ex)vlajkovej lode Galaxy Note 9 od Samsungu, máme pre vás zlé správy. Hoci zariadenie môžete používať aj naďalej, po novom už nebude také bezpečné ako doposiaľ.

Ako píše server Android Authority, Galaxy Note 9 bude odteraz získavať bezpečnostné aktualizácie len raz za 3 mesiace, nie každý mesiac, ako tomu bolo doteraz.

Samsung vydal Galaxy Note 9 ešte v septembri roku 2018. To znamená, že výrobca užívateľom tohto zariadenia rozposlal už 36 bezpečnostných aktualizácií, čo je viac než slušné číslo. Po dobu ďalšieho roku však vydá len 4 bezpečnostné aktualizácie.

Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 9. Foto: Lukáš Zachar

Samsung apeluje na užívateľov, aby presedlali na novší smartfón

Samsung sa zrejme takouto pasívne agresívnou formou snaží pripomenúť užívateľom Note 9, že už je najvyšší čas presedlať na novšie zariadenie. Užívatelia, ktorí sa jedného smartfónu držia už 3 roky, však budú s najväčšou pravdepodobnosťou chcieť prejsť na novší model z rovnakej série. A práve tu vzniká problém. Všetko totiž naznačuje, že Samsung s radom Galaxy Note skončil a odteraz bude namiesto neho vydávať skladacie smartfóny z radov Z Flip a Z Fold.

Ak teda aj vy vlastníte Note 9 a rozmýšľate nad novším Samsung smartfónom, máte na výber medzi modelmi z radu Galaxy S21, skladacími Galaxy Z Fold 3 a Z Flip 3 alebo teraz už rok dostupným Galaxy Note 20.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy Note 20 Ultra