Definitívny koniec radu Galaxy Note? Samsung neobnovil ochrannú známku

Hoci Samsung potvrdil, že budúci rok môže prísť nový Note, ohľadom dlhodobých plánov pre sériu doposiaľ nepadla žiadna zmienka. Až doposiaľ.

Samsung tento rok počas Galaxy Unpacked nahradil populárny rad Galaxy Note, ktorý tu s nami bol od roku 2011, skladacími smartfónmi zo sérií Z Flip a Z Fold. Vzhľadom na toto rozhodnutie zo strany juhokórejskej spoločnosti vznikli špekulácie, že Note končí. A podľa najnovších zistení to vyzerá, že je tomu skutočne tak.

Hoci Samsung potvrdil, že budúci rok môže prísť nový Note, ohľadom dlhodobých plánov pre sériu doposiaľ nepadla žiadna zmienka. Až doposiaľ. Ako píše publikácia SamMobile odvolávajúca sa na správu od GalaxyClub, výrobca neobnovil ochrannú známku pre Galaxy Note, čo naznačuje, že do budúcna neplánuje rad rozširovať o nové modely. Naopak, na zozname obnovených ochranných známok sa nachádza Galaxy A, Galaxy M, Galaxy S aj Galaxy Z.

Náznaky možno sledovať už dlhšie

Dalo sa to čakať. Samsung nás na túto zmenu pripravoval už pomerne dlho, konkrétne od vydania radu Galaxy S21, pri ktorom do Ultra modelu uviedol podporu pre pero S Pen. Ďalším výrazným indikátorom bolo tohtoročné podujatie Galaxy Unpacked, ktoré namiesto nových modelov Galaxy Note prinieslo dva skladacie smartfóny, pričom jeden z nich taktiež disponuje podporou pre inteligentné pero.

Je to škoda, nakoľko Galaxy Note mal a stále má obrovskú fanúšikovskú základňu. Samsung sa však chce pohnúť dopredu. Pri každej príležitosti dáva najavo, že v skladacích smartfónoch vidí budúcnosť mobilného priemyslu. A aj keď sú najnovšie skladacie smartfóny stále pomerne drahé, minimálne čo sa Galaxy Z Fold3 týka, je vidno, že pomer medzi cenou a výbavou týchto zariadení sa postupne ustáľuje na stále prijateľnejšiu úroveň. Nie je teda vylúčené, že onedlho bude aj Z Fold stáť toľko (a možno aj menej), čo predtým stál nový Galaxy Note.

Aktuálna cena posledného modelu Samsung Galaxy Note 20 Ultra