Bitcoin

AKTUÁLNE: Čína zakazuje realizovanie transkacií prostredníctvom kryptomien, cena Bitcoinu sa prepadla o tisíce!

Všetky kryptomeny vrátane Bitcoinu a Tetheru po novom nie sú považované za tzv. fiat peniaze (peniaze s núteným obehom), a teda nemajú povolený vstup do obehu na trhu.

Čínska vláda dosiahla svoje. Miestna centrálna banka vyhlásila prísny zákaz pre realizovanie transakcií prostredníctvom kryptomien, v dôsledku čoho sa hodnota azda najznámejšej kryptomeny, Bitcoin, prepadla o tisíce dolárov. O novinke informuje server TechSpot.

Čínska ľudová banka, skrátene PBOC, na svoju oficiálnu webovú stránku napísala, že všetky kryptomeny vrátane Bitcoinu a Tetheru nie sú považované za tzv. fiat peniaze (peniaze s núteným obehom), a teda nemajú povolený vstup do obehu na trhu. Toto rozhodnutie malo vplyv aj na hodnotu Bitcoinu, ktorá v momente poklesola zo 45 200 dolárov na 42 675 dolárov.

Zdroj: TechSpot

Agentúra Reuters uvádza, že PBOC zakazuje všetkým finančným inštitúciam, platobným spoločnostiam aj internetovým firmám sa akokoľvek angažovať v obchodovaní s kryptomentami, pričom plánuje posilniť monitorovanie týchto aktivít, vrátane rizík, ktoré s nimi súvisia. Po prstoch klepla dokonca aj zahraničným burzám. Zakázala im poskytovať služby tuzemským investorom protredníctvom internetu. “Transkacie sú zakázané v súlade so zákonom,” uvádza banka vo svojom vyhlásení.

Čína nemá kryptomeny v láske

Čína jednoducho nemá rada kryptomeny. Ešte v máji výbor čínskej Štátnej rady pod vedením vicepremiéra Liu He oznámil zásah proti virtuálnym menám ako súčasť úsilia o obmedzenie finančných rizík. To malo za následok značný pokles hodnoty Bitcoinu a taktiež skrachovanie mnohých miningových spoločností.

Skrachovanie týchto skupín malo za následok obrovský nárast ponuky grafických čipov, ktorý bol sprevádzaný priam šialene nízkymi cenami. Inými slovami, mineri sa zbavovali (pre nich) nepotrebného hardvéru. Spoločnosť ASRock uviedla, že zákaz realizovania transakcií prostredníctvom kryptomien, ktoré zodpovedajú až 70 % svetovej ponuky kryptomien, znovu ovplyvní ceny grafických kariet, a to nielen na domácom trhu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať