Blizzard proti sexizmu? Štúdio vo World of Warcraft cenzúruje vyzývavé obrazy

Blizzard sa rozhodol aktualizovať obrazy v hre na HD kvalitu, aby aspoň trochu držali krok s dobou. Poniektoré obrazy sa však namiesto novej fasády dočkali cenzúry.

Vyzerá to, že štúdio Blizzard sa po nedávnom škandále zamyslelo a snaží sa čo najviac eliminovať svoju spojitosť so sexizmom. Jeho najpopulárnejší titul, World of Warcraft, získal novú aktualizáciu na verziu 9.1.5 (PTR), ktorá pozmenila vyzývavé obrazy nachádzajúce sa na stenách niektorých budov. O novinke informuje portál Wowhead.

Vo svete World of Warcraft je možné aj dnes vidieť mnoho obrazov, ktoré ostali nezmenené od prvého uvedenia hry na trh v roku 2004. Dlhé roky im nebola venovaná žiadna pozornosť, až doteraz. Blizzard sa rozhodol aktualizovať tieto obrazy na HD kvalitu, aby aspoň trochu držali krok s dobou. Poniektoré obrazy sa však namiesto novej fasády dočkali cenzúry.

Až do uvedenia PTR verzie 9.1.5 sa v hre nachádzal obraz, ktorý zobrazoval ženu ležiacu len v spodnom prádle. Keďže oblečená by sa do kompozície veľmi nehodila, Blizzard tento obraz zamenil za zátišie s ovocím.

Zdroj: Wowhead

Na druhom obraze sa nachádzal portrét ženy, ktorej róba ukazovala viac než odvážny výstrih. Aj tu Blizzard zakročil a okrem skvalitnenia detailov ju obliekol do nových šiat, pri ktorej je dekolt vidno len minimálne.

Zdroj: Wowhead

To ale nie je všetko. Ak ste fanúšikom hry Hearthstone, určite ste sa stretli s postavou Jainy Proudmoore. Tá taktiež všetkým ukazovala svoj plný výstrih, teda až do roku 2019, kedy ho Blizzard potichu zakryl.

Škandál Blizzardu: O čo išlo?

Blizzard sa nedávno zaplietol do veľmi vážneho škandálu. Štát Kalifornia koncom júla zažaloval herné štúdio, pričom sa odvolával na početné prípady sexuálneho obťažovania v priestoroch firmy. Prípad aj naďalej eskaloval, nakoľko krátko po podaní žaloby vyplávali na povrch ďalšie prípady hovoriace o neprijateľnom správaní zo strany predstaviteľov. Jedným z následkov tejto žaloby bol aj odchod prezidenta spoločnosti, J. Allena Bracka, ktorý sa údajne vydal za novými príležitosťami.

Total
21
Zdieľaní
Total
21
Zdieľať