macbook

Je to tu: Apple čelí žalobe kvôli praskajúcim displejom na MacBookoch s čipom M1

Apple v Kalifornii čelí žalobe presne kvôli chybe, ktorou má trpieť displej nielen 13-palcového MacBooku Pro, ale aj MacBooku Air.

Nedávno sme vás informovali o novom probléme, s ktorým sa potýkajú MacBooky vybavené čipom M1 od Apple. Začali sa objavovať sťažnosti na praskajúce displeje, pričom toto poškodenie malo vznikať náhodne, bez akéhokoľvek neprimeraného zaobchádzania zo strany používateľa. Už vtedy bola žaloba viac menej na spadnutie.

A aj sa tak stalo. Ako píše server iMore, Apple v Kalifornii čelí žalobe kvôli chybe, ktorou má trpieť displej nielen 13-palcového MacBooku Pro, ale aj MacBooku Air. Zákrok prišiel zo strany Daphne Pareasovej a Daniela Frienda, ktorí žalobu podávajú vo svojom mene a v mene všetkých osôb, ktoré si v Spojených štátoch amerických (alebo len Kalifornii) zakúpili MacBook Air s M1 alebo MacBook Pro s M1. Cieľom má byť náprava porušenia zákona v súvislosti s návrhom, výrobou, marketingom, reklamou, predajom, zárukou a aj servisom týchto zariadení.

Nevysvetliteľné praskliny sprevádzané tmavými pruhmi

Panely MacBookov majú trpieť kritickou vrodenou vadou. Konkrétne má dochádzať k nevysvetliteľnému a náhodnému praskaniu, ktoré je často sprevádzané čiernymi pruhmi prechádzajúcimi cez celú obrazovku. Niektorí poškodení užívatelia si prasklín všimli až vtedy, keď otvorili svoje zariadenie, niektorí sú zase toho názoru, že poškodenie vzniklo pri prispôsobovaní náklonu displeja.

V žalobe stojí, že spoločnosť Apple túto skutočnosť zatajoval a zapojil sa tak do klamlivého marketingu súvisiaceho s touto vadou. Požaduje, aby Apple priznal chybu, prevzal zodpovednosť a aby svoje zariadenia opravila. Samozrejme, žalobcovia nezabudli ani na finančnú náhradu a taktiež náhradu trov konania.

Podrobne sme problém praskajúcich displejov nových MacBookov opísali v samostatnom článku, ktorý nájdete tu.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať