Svoje Galaxy Watch 4 viete zmeniť na vysielačku! Slúži k tomu táto oficiálna aplikácia

Aplikácia umožňuje užívateľom vytvárať kanály a okamžite cez podržané tlačidlo komunikovať s ostatnými užívateľmi uloženými v zozname kontaktov.

Samsung pár týždňov dozadu počas Galaxy Unpacked predstavil svoje najnovšie technologické zázraky. Okrem skladacích smartfónov či slúchadiel sme sa dočkali aj dvojice inteligentných hodiniek, a to Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic.

Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic poháňa operačný systém Wear OS 3, na ktorom Samsung spolupracoval s Google. Majú tak prístup k Obchodu Play, v prostredí ktorého možno nájsť čerstvú aplikáciu WalkieTalkie. Nebojte sa, je oficiálna, priamo od Samsungu, píše Android Authority.

Aplikácia Walkie Talkie na Google Play Store

Priama komunikácia

Po inštalácii a aktivácii Walkie Talkie sa vaše hodinky zmenia na vysielačky, a to doslova. Aplikácia umožňuje užívateľom vytvárať kanály a okamžite cez podržané tlačidlo komunikovať s ostatnými užívateľmi uloženými v zozname kontaktov. Je však podmienkou, aby aj druhá strana disponovala hodinkami Galaxy Watch 4. Vyžadované bude aj vaše konto Samsung.

Samsung žiaľ nešpecifikuje, aký dosah táto aplikácia ponúka. Odporúča však, aby užívatelia pri prvom spustení aplikácie mali hodinky pripojené k svojmu telefónu, čo implikuje, že po úvodnom nastavení bude funkcia schopná pracovať samostatne, respektíve len pomocou hodiniek. Okrem toho aplikácia vyžaduje prístup k polohe, ktorý používa na “vytvorenie vášho kanála vyhľadaním priateľov v blízkosti prostredníctvom Bluetooth”.