Keď sa darí, tak sa darí: Apple môže čeliť žalobe kvôli praskajúcim displejom na nových MacBookoch

Poniektorí užívatelia hlásia, že po otvorení svojho zariadenia našli na displeji viditeľné praskliny, ktorých pôvod nevedeli nijak objasniť.

Apple môže čeliť ďalšej veľkej žalobe. Pre zmenu sa však netýka jeho obchodu s aplikáciami a s ním spojenej platobnej politiky, respektíve povinnosti vývojárov odvádzať z každého nákupu províziu vo výške 30 %. Týka sa jeho nových MacBookov s čipom M1. Začínajú sa totiž kopiť sťažnosti ohľadom praskajúcich displejov, informuje server TechSpot.

Situáciu má vyšetrovať právnická spoločnostť Migliaccio & Rathod LLP, ktorá sa pred tromi rokmi zaoberala poškodenými displejmi pri Surface Pro 4. Tentokrát sa zamerala na niektoré modely notebookov MacBook Pro a MacBook Air poháňané čipsetom M1.

Poniektorí užívatelia hlásia, že po otvorení svojho zariadenia našli na displeji viditeľné praskliny, ktorých pôvod nevedeli nijak objasniť. Jeden z nich sa o svoj nepríjemný zážitok podelil prostredníctvom príspevku na sieti Reddit, v ktorom píše, že LCD displej na jeho 13-palcovom MacBooku praskol približne len týždeň po zakúpení.

“Mnohí používatelia tvrdia, že otvorili svoje zariadenia zo zatvorenej polohy bez toho, aby na ne vyvíjali neprimeraný tlak,” uvádza právnická spoločnosť. “Na displeji našli praskliny, ktoré v mnohých prípadoch sprevádzali čierne pruhy prechádzajúce cez celú obrazovku. Iní uvádzajú, že praklina vznikla po jednoduchom prispôsobení uhla náklonu displeja.”

Foto: TechRadar

Apple na sťažnosti nereagoval, užívatelia si opravy platili z vlastného vrecka

Zákaznícky servis údajne na tieto sťažnosti nereagoval. Poškodení užívatelia tak nemali inú možnosť, ako minúť stovky dolárov na opravu displeja s tým, že nemajú žiadnu záruku, že sa podobný problém už nezopakuje.

Toto ani zďaleka nie je prvý prípad, kedy Apple čelí žalobe kvôli chybným produktom. Veľmi známym prípadom bolo zámerné spomaľovanie iPhonov, za ktoré gigant nakoniec musel zaplatiť pokutu vo výške 500 miliónov dolárov. Ďalej sa musel vysporiadať s chybnými displejmi na Apple Watch, sťažnosťami na platobný systém v obchode App Store a taktiež problémovými “motýlikovými” klávesnicami.