Ford Mustang Mach-E

Šéf projektu Apple Car opustil spoločnosť, po novom pracuje pre Ford

Ford verí, že aj vďaka zamestnaniu Fielda dokáže priemyslu ukázať, že je schopný konkurovať velikánom ako je Tesla.

O tom, že Apple plánuje v budúcnosti vydať vlastný elektromobil, vieme už pomerne dlho. Projekt, ktorý nesie označenie Apple Car, však stále akosi stagnuje. Problémy pritom siahajú do viacerých oblastí, dokonca aj do vedenia. Jednoducho to vyzerá, akoby nikto nechcel stáť na jeho čele.

A najnovšie správy od Bloomberg túto teóriu len podporujú. Apple totiž prišiel o ďalšieho výkonného vedúceho pre Apple Car. Doposiaľ túto pozíciu zastával Doug Field, no ten opustil spoločnosť pre automobilku Ford. Pracovať tu bude ako šéf pre pokročilé technológie a vstavané systémy. Zatiaľ nie je isté, kto nahradí jeho pozíciu v Apple, informuje iMore.

Zdroj: The Detroit News

Ford chce byť silnejšou konkurenciou

Field je pre Ford obrovským prínosom. Predtým pracoval ako jeden z najšpičkovejších inžinierov spoločnosti Tesla a hral dôležitú úlohu pri debute sedanu Model 3, čo znamená, že cenných skúseností má viac než dosť.

Ford verí, že aj vďaka zamestnaniu Fielda dokáže priemyslu ukázať, že je schopný konkurovať velikánom ako je Tesla. Aktuálne automobilku vedie Jim Farley, a treba uznať, že sa mu naozaj darí. Od októbra, kedy nastúpil do pozície, akcie spoločnosti vzrástli takmer dvojnásobne. “Toto je prelomový okamih pre našu spoločnosť, Doug toho dosiahol veľmi veľa,” prehlásil Farley počas brífingu s novinármi. “Toto je jednoducho monumentálny okamih na skutočné pretvorenie automobilky.”

A čo Apple? Nikto nevie. Technologický gigant v prehlásení uviedol, že Dougovi vďačí za jeho prínosy firme a že mu v jeho nasledujúcej kapitole praje len to najlepšie. Field bol už štvrtým šéfom projektu Apple Car.