apple watch

Apple má problémy s výrobou Apple Watch Series 7, môže im chýbať kľúčová funkcia

Výroba Apple Watch Series 7 sa mala oneskoriť, a to predovšetkým kvôli komplikovanému dizajnu, respektíve konštrukcii nových smartwatch.

Apple už počas tejto jesene predstaví novú generáciu svojich hodiniek Apple Watch, v poradí už siedmu. Ako už býva zvykom, dočkáme sa niekoľkých nových funkcií a taktiež aj vylepšení tých existujúcich. Príprava nadchádzajúceho radu smartwatch však pre Apple nie je zrovna prechádzka ružovou záhradou. Podľa správy od Nikkei Asia, na ktorú upozornil server 9to5Mac, má mať americký gigant problémy s výrobou. A nielen to.

Výroba Apple Watch Series 7 sa mala oneskoriť, a to predovšetkým kvôli komplikovanému dizajnu, respektíve konštrukcii nových smartwatch. Minulý týždeň sa začalo s malosériovou výrobou, no objavili sa kritické problémy súvisiace s dosahovaním jej optimálneho výkonu.

Až tri zdroje uvádzajú, že aktuálnu neuspokojivú kvalitu výroby možno pripísať komplexnosti konštrukcie, nakoľko tá sa od poslednej generácie Apple Watch výrazne odlišuje. Inými slovami, výrobcovia mali ťažkosti s finalizovaním, čiže skladaním elektronických modulov, komponentov a displejov.

remienky
Foto: Apple

Apple Watch Series 7 zrejme dorazia bez podpory pre monitorovanie krvného tlaku

To však nie je všetko. Doposiaľ sa predpokladalo, že Apple Watch Series 7 budú disponovať podporou pre meranie krvného tlaku. “Tvrdia, že nadchádzajúce Apple Watch prídu s funkciami ako je napríklad meranie krvného tlaku, čo znamená, že výroba zahŕňa snahu zmestiť viacero komponentov do podobne veľkého tela,” cituje Nikkei svoje zdroje.

Mark Gurman z Bloomberg si však myslí niečo iné, a to že nové Apple Watch touto funkciou disponovať nebudú. Už dlhé roky sa spomína aj podpora pre meranie hladiny cukru v krvi, no aj to je podľa Bloomberg ešte veľmi ďaleko.

Väčší displej, tenšie rámiky, rozdielne veľkosti

Očakáva sa, že tohtoročné Apple Watch ponúknu dizajn, ktorý bude viac ladiť s aktuálnou generáciou iPhonov a iPadov. Dočkať sa máme väčšieho displeja, tenších rámikov a čo sa týka výkonu, pochopiteľne, aj rýchlejšieho procesora. Apple Watch Series 7 taktiež majú doraziť v 41 a 45 mm veľkosti, nie 40 a 44 mm.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6