Apple dodržal slovo: Ako je to s batériami v nových iPhone 13?

Odpoveď na túto otázku ponúkajú výsledky testovania, o ktoré sa postaral server Tom’s Guide. Test pozostával zo surfovania po webe pri aktivovanom 5G a jase nastavenom na 150 nitov.

Tohtoročný rad vlajkových smartfónov od spoločnosti Apple, iPhone 13, toho počas minulotýždňového predstavenia sľúbil naozaj veľa. Okrem iného sme sa údajne dočkal aj väčších batérií, ktoré majú znamenať značné zlepšenie v oblasti výdrže, predovšetkým pri top-end modeloch.

iPhone 13 Pro má na jedno nabitie vydržať o približne 1,5 hodiny dlhšie ako jeho predchodca. Pri iPhone 13 Pro Max zlepšenie činí až 2,5 hodiny, o čom sme informovali aj v samostatnom článku.

Dá sa povedať, že išlo o nevyhnutný krok vpred. iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max sú vybavené jasnejšími displejmi, ktoré po novom dokonca disponujú vysokou obnovovacou frekvenciou až po 120 Hz. Ak by veľkosť batérií ostala nezmenená, užívatelia by mali svoje nové zariadenia častejšie na nabíjačke ako v rukách.

Apple zväčšil batérie, smartfóny ponúkajú rekordnú výdrž

To sa našťastie nestalo a zmena naozaj prišla. Dokázal Apple dodržať svoj sľub? Odpoveď na túto otázku ponúkajú výsledky testovania, o ktoré sa postaral server Tom’s Guide. Test pozostával zo surfovania po webe pri aktivovanom 5G a jase nastavenom na 150 nitov. A výsledok? Viac než uspokojivý.

iPhone 13 pri týchto podmienkach vydržal až 10 hodín a 33 minút, čo je oveľa viac ako 8 hodín a 25 minút, koľko vydržal jeho predchodca v podobe iPhone 12. Prekonal dokonca aj Samsung Galaxy S21, ktorý vypovedal službu po 9 hodinách a 53 minútach.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Obstojne si viedol aj jeho menší súrodenec, iPhone 13 mini. V tomto prípade však nešlo až o tak veľký skok. Pri živote sa dokázal udržať 8 hodín a 41 minút, zatiaľ čo minuloročný iPhone 12 mini len 7 hodín a 28 minút.

Pre záujemcov o high-end modely máme ešte lepšie správy. iPhone 13 Pro so svojím 6,1-palcovým displejom vydržal neuveriteľných 11 hodín a 41 minút, o 2 a pol hodiny viac ako iPhone 12 Pro. Šampiónom je však stále iPhone 13 Pro Max s 12 hodinami a 13 minútami. iPhone 12 Pro Max z minulého roku vydržal 10 hodín a 53 minút.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať