Apple prekvapuje: iPhone má byť v budúcnosti schopný detegovať depresiu aj autizmus

Nie je isté, kedy a či vôbec sa takýchto možností dočkáme. Apple však vyzerá byť odhodlaný, čo implikuje, že ich príchod je len otázkou času.

Moderné smartfóny už dávno nie sú len o špecifikáciách. Okrem hardvérovej výbavy je totiž dôležitý aj kooperatívny softvér, respektíve funkcie, ktoré užívateľom výrazne uľahčujú každodenný život. Poniektoré technológie však apelujú aj na výnimočné a nevšedné prípady. S nejednou takou chce v budúcnosti prísť napríklad aj Apple.

V novej správe, o ktorej informoval server iMore, stojí, že Apple hľadá spôsoby, ako by mohol pomocou svojich smartfónov iPhone detegovať depresiu, kognitívne poruchy či dokonca autizmus. Má ísť o nové nástroje, ktoré rozšíria portfólio spoločnosti v oblasti zdravia.

Jeden z týchto spôsobov má využívať údaje zo senzorov sledujúcich pohyblivosť, aktivitu, spánok a ďalšie údaje. Prostredníctvom algoritmov by následne sledovala prípadné zmeny, ktoré by mohli poukazovať na rôzne zdravotné stavy, napríklad už spomenutú depresiu.

Správa uvádza, že hoci sa technológia nachádza vo veľmi skorom štádiu, Apple verí, že sa jedného dňa stane “základom pre jedinečné funkcie jeho zariadení”.

Americký gigant sa pritom neplánuje zamerať len na depresiu a kognitívne poruchy. Pracuje dokonca aj na algoritme, ktorý by bol schopný detegovať autizmus u detí. Na tejto technológii má spolupracovať s Dukeovou univerzitou. Jej základom bude fotoaparát sledujúci sústredenosť či ako často sa sledovaná osoba nakláňa smerom dopredu a dozadu.

TIP REDAKCIE
Samsung POZÝVA: Zopakuje predaj cez live stream, ponúkne zľavu na hodinky aj súťaž o slúchadlá!

Nie je isté, kedy a či vôbec sa uvedených možností dočkáme. Apple však vyzerá byť odhodlaný, čo implikuje, že ich príchod je len otázkou času.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať