airpods max

Priestorový zvuk od Apple si užijete aj v aplikácii Netflix

Spatial Audio sľubuje pohlcujúcu 3D reprodukciu.

Spoločnosť Apple predstavila priestorový zvuk (Spatial Audio) na konferencii WWDC. Využíva technológiu Dolby Atmos, vďaka ktorej dokáže do uší poslucháča distribuovať zvuk zo všetkých smerov.

Priestorový zvuk sa obzvlášť hodí pri sledovaní filmov, čomu najnovšie vyhovela aplikácia streamingovej služby Netflix. Hovorca Netflixu pre server The Verge potvrdil, že zavádzanie podpory pre Spatial Audio prebieha od stredy.

Pre všetkých používateľov mobilných zariadení od Apple bude priestorový zvuk dostupný v najbližších dňoch. Spatial Audio od spoločnosti Apple si užijete iba na kompatibilných zariadeniach. Potrebovať budete slúchadlá AirPods Pro alebo AirPods Max a iPhone alebo iPad s iOS 14.6 a novším.

priestorovy zvuk
Foto: Apple

Zaujímavosťou priestorového zvuku od Apple je, že dokáže reagovať na pohyb hlavy poslucháča. Orientáciu vyhodnocuje pomocou zabudovaného gyroskopu a akcelerometra v slúchadlách, na základe čoho zvuk presmeruje tak, aby vždy prichádzal zo správneho miesta v priestore.

Spatial Audio je dostupný v aj v službách Apple TV Plus, Disney Plus a HBO Max. Posledné dve menované služby dorazia na slovenský trh v roku 2022. Apple plánuje pridať podporu pre priestorový zvuk aj do systémov macOS a tvOS. V službe Apple Music je dostupný od júna tohto roka, a to spolu s bezstratovým zvukom v CD kvalite.

Aktuálna cena modelu iPhone 12 Pro