fossil gen 6

Fossil Gen 6: Takto bude vyzerať nový rad hodiniek s Wear OS 3

Pre dámy aj pánov.

Inteligentné hodinky s operačným systémom od Google vyrába aj skupina Fossil. Už skôr bolo známe, že chystá predstavenie nových modelov Gen 6, ktoré bude poháňať prepracovaná verzia systému Wear OS 3.

Wear OS 3 predstavuje zásadnú aktualizáciu nositeľnej platformy od Google, na vývoji ktorej sa podieľal Samsung. Nové hodinky Galaxy Watch 4 a Watch 4 Classic sú zatiaľ jediné, ktoré sa môžu prítomnosťou tohto operačného systému pýšiť.

Nevieme presne, kedy sa hodinky Fossil Gen 6 dostanú na trh. Predbežné správy hovoria o jeseni, respektíve o konci mesiaca september. Už teraz sa ale môžeme pozrieť na to, ako budú hodinky vyzerať. Vizualizácie a ďalšie podrobnosti zverejnil nemecký server winfuture.de.

fossil gen 6
Foto: winfuture.de

Fossil Gen 6 budú dostupné v rôznych prevedeniach určených pre mužov aj ženy. Priemer puzdra bude mať 42 a 44 milimetrov. Chýbať nebudú remienky z kože, textílie alebo kovu. Všetky verzie budú zdieľať totožnú technologickú výbavu, ako aj vodotesnosť 5 ATM.

fossil gen 6
Foto: winfuture.de

Ciferník zhmotní 1,28-palcový OLED displej s vyšším rozlíšením (416 x 416 pixelov), svietivosťou a funkciou vždy zapnutej obrazovky. O chod sa postará 12 nm čipset Snapdragon Wear 4100+. Spomína sa Bluetooth 5.0, GPS a interná pamäť s kapacitou 8 GB.

fossil gen 6
Foto: winfuture.de

Senzorová výbava hodiniek odmeria tep, nasýtenie krvi kyslíkom i kvalitu spánku. Samozrejmosťou bude zaznamenávanie fyzickej aktivity v rámci obsiahnutých cvičebných režimov. Hodinky by mali na jedno nabitie vydržať 24 hodín prevádzky. Na 80 percent sa nabijú za asi 30 minút.

Používateľ si bude môcť aktivovať prísny režim úspory energie, ktorý výdrž predĺži na niekoľko dní. Samozrejme, vďaka Wear OS 3 od Google získajú hodinky plnohodnotný prístup k aplikáciám z obchodu Google Play. Cena? Od 299 po 329 eur, uvádza winfuture.de.

Vlastníci súčasných hodiniek značky Fossil na Wear OS 3 čakať nemusia. Aktualizáciu nedostanú. Softvérová inovácia bude dostupná iba pre pár vybraných modelov, napríklad hodinky Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS, TicWatch Pro 3 LTE a TicWatch E3.