whatsapp

WhatsApp navýši maximálny limit pre zmiznutie správy na 90 dní

Užívateľ potrebuje niečo zdeliť, no do budúcnosti obáva sa o svoje súkromie, tak jednoducho nastaví, aby odoslaná správa o deň (alebo týždeň) navždy zmizla. Pri 90 dňoch, čo sú vlastne 3 mesiace, však tento účel akosi stráca význam.

WhatsApp do svojej komunikačnej platformy neustále pridáva nové a užitočné funkcie. Po novom sa zameral na správy, konkrétne na možnosť miznutia správ.

Čo sa týka časových limitov pre miznutie správ, WhatsApp ponúka dve možnosti, a to 24 hodín a 7 dní. Po novom však maximálny limit plánuje citeľne navýšiť, a to až na 90 dní, píše PhoneArena. Funkcia má byť prítomná v beta verzii 2.21.9.6, konkrétne pre Android.

Účel možnosti miznutia správ je jasný asi každému. Užívateľ sa potrebuje o niečo podeliť, no do budúcnosti obáva sa o svoje súkromie, tak jednoducho nastaví, aby odoslaná správa o deň (alebo týždeň) navždy zmizla. Pri 90 dňoch, čo sú vlastne 3 mesiace, však tento účel akosi stráca význam.

whatsapp
Foto: Facebook

Má 90-dňový limit význam?

Obecne je miznutie správ v prostredí služby WhatsApp pomerne kurióznou záležitosťou. Aj keď sme vyššie uvideli možnosť zmiznutia správy po 24 hodinách, žiaľ, zatiaľ nie je dostupná v stabilnej verzii. Užívatelia tak majú k dispozícii zmiznutie po 7 dňoch alebo zmiznutie ihneď po zobrazení. Keď vezmeme do úvahy otázku ochrany súkromia, aj 7 dní je pomerne dosť dlhá doba na to, aby bola daná správa určitým spôsobom zneužitá. A čo ešte 3 mesiace?

Miznutie správ nie je vo svete sociálnych sietí žiadnou prelomovou novinkou. Už dlhšie môžeme jej rôzne podoby sledovať na viacerých platformách, predovšetkým na Snapchate, Signale, Telegrame či Instagrame. Dá sa teda povedať, že WhatsApp v tomto smere mierne zaostáva.