apple macbook pro

OLED displeje od Samsungu mieria aj do MacBookov. Prvé modely sa majú ukázať budúci rok

Samsung má byť v počiatočnom štádiu príprav svojej výrobnej linky pre OLED displeje, ktoré majú byť použité v budúcich modeloch MacBook Pro.

Mnohí poznajú Samsung predovšetkým pre smartfóny a domáce spotrebiče. Jeho portfólio je však oveľa objemnejšie, nakoľko vyrába aj objektívy, procesory či displeje. Práve panely od spoločnosti Samsung môžeme nájsť napríklad aj v produktoch od spoločnosti Apple. A vyzerá to, že spolupráca medzi dvoma gigantmi bude pokračovať aj v budúcom roku.

Juhokórejský výrobca má byť podľa novej správy od The Elec, na ktorú upozornil server MacRumors, v počiatočnom štádiu príprav svojej výrobnej linky pre OLED displeje, ktoré majú byť použité v budúcich modeloch MacBook Pro.

OLED displeje sa môžu v MacBookoch objaviť už budúci rok

V správe stojí, že Samsung už začal s vývojom nového výrobného procesu pre OLED displeje. Podľa DigiTimes by sa mohli byť osadené do 16 a 17-palcových modeloch, ktoré Apple plánuje predstaviť budúci rok. Okrem MacBookov by ale OLED displej mal použiť aj 10,9-palcový iPad a 12,9-palcový iPad Pro.

Apple už tento rok stihol predstaviť iPad Pro vybavený mini-LED panelom, ktorý sa vyznačuje nielen kvalitnejším vyobrazovaním čiernej farby, vyšším kontrastným pomerom či jasom, ale aj nižšou náročnosťou. Aktuálne pritom máme byť len niekoľko týždňov od predstavenia nových modelov MacBook Pro (14 a 16″), ktoré taktiež ponúknu mini-LED displeje. Vyzerá to teda, že Apple bude na trh prinášať ako modely vybavené mini-LED displejmi, tak aj modely vybavené technológiou OLED.

Aktuálne Apple používa OLED displeje výhradne vo svojich smartfónoch iPhone, hodinkách Apple Watch a dotykových paneloch pre MacBooky Pro. Nová správa však naznačuje, že americký výrobca technológiu rozšíri na ďalšie hlavné produkty.