Len pre Android: Galaxy Watch 4 nie sú kompatibilné s iOS od Apple

Wear OS 3 vyžaduje obchod Play a pridružené služby od Google.

Väčšina inteligentných hodiniek kompatibilných s Android smartfónmi si rozumie aj s iPhonmi od Apple. K smartfónom od Apple môžete pripojiť hodinky Garmin, Huawei alebo Galaxy Watch 3. Najnovší nositeľný počin z dielne Samsungu, model Galaxy Watch 4, však o iOS podporu prišiel.

Galaxy Watch 4 sú novými hodinkami v pravom slova zmysle. Aj keď zostali verné pôvodnému dizajnu, súčasťou ich výbavy je nový softvér aj hardvér. Operačný systém Tizen nahradil Wear OS 3 od Google a 10 nm čispet Exynos 9110 (Galaxy Watch gen. 1, 2 a 3) zase podstatne výkonnejší 5 nm procesor Exynos W920.

Galaxy watch 4
Foto: Red.

Ak nosíte vo vrecku iPhone a nové hodinky od Samsungu sa vám páčia, máte smolu. S vašim smartfónom si nebudú rozumieť. V prvom rade o tom vypovedá tabuľka so špecifikáciami, kde sa v odseku kompatibility uvádza, že na pripojenie hodiniek potrebujete smartfón s OS Android 6.0 alebo novším.

V poznámke pod čiarou sa ďalej píše, že aktivácia zariadenia prebehne po pripojení k smartfónu, ktorý je vybavený mobilnými službami od Google (obchod Play a pod.). Samsung pre server ArsTechnica potvrdil, že podpora pre platformu iOS chýba.

Dodal, že táto zmena predchádzajúce generácie hodiniek neovplyvní. To znamená, že Galaxy Watch 3 a spol. si budú aj naďalej rozumieť aj s iPhonmi.

Galaxy Watch 4 budú najlepšie fungovať so smartfónmi Samsung. Funkcie ako monitorovanie krvného tlaku a EKG (dostupné vo vybraných krajinách) bude možné využívať iba v spojení s podporovanými smartfónmi Samsung Galaxy.

Je chýbajúca podpora pre platformu iOS problémom? Ani veľmi nie. Väčšina vlastníkov smartfónov iPhone pri výbere inteligentných hodiniek prirodzene uprednostňuje Apple Watch.